financialplan.co.il

רואי חשבון - האנשים שעומדים לצידנו בכל צעד כלכלי


בסוף כל שנה אזרחית, ישנה התרוצצות רבתית הן בחנויות קמעונאיות, הן בחברות עסקיות קטנות כגדולות והן אצל עצמאים שעובדים לבדם. התרוצצות זו נובעת מהדרישה של המדינה, להגיש את הדו"חות הכספיים של אותה שנה לרשויות המס.

אומנם, לא תמיד ניתן להבחין על פני השטח באותה התרוצצות, אך מי שיבקר במשרד רואי חשבון, יראה כיצד ההתרוצצות הזאת נראית ונשמעת. שנת כספים שלמה עומדת להיכנס אל הדו"חות ועליה להיות ברורה, נקייה ומדויקת בטרם תוגש אל רשויות המס לצורכי בדיקה.

כל חברה עסקית או גורם עצמאי בשוק, מעסיק רואה חשבון. הצורך באיש מקצוע זה נובע מכך, שרובנו, לא משנה עד כמה אנו טובים בעסק אותו אנו מנהלים, איננו מבינים ומכירים את הסעיפים ותת הסעיפים שקיימים בחוקי המס. שלא נדבר על כך, שאין לנו זמן להתעסק בזה והמדינה ככלל מעדיפה שגורם מקצועי יעמוד מולה ולא גורמים שאינם מכירים תחומים אלו.


תפקידם של רואי חשבון

רואי חשבון , הם אנשים אשר השכלתם הינה היכולת לבצע ביקורות על מאזנים כספיים, של הכנסות והוצאות, תוך התאמתם לחוקי המס והקפדה על כל סעיף וסעיף בחוקי המס השונים. רואי חשבון הם אלו אשר יבדקו כמה מס עלינו לשלם, היכן נוכל לקבל הטבות במס, היכן אנו זכאים לקבל הקלות במס, מתי הוצאה תיחשב מוכרת במס, באיזו מדרגת מס אנו נמצאים ואילו סוגי מס עלינו לשלם. כמובן שכל זה ייעשה תוך שימת לב לשינויים ולעידכונים שחלים בחוקי המס השונים מעת לעת.

לא כל אחד, צריך להעסיק רואה חשבון. אנשים שכירים, אשר מקבלים את משכורתם מהמעסיק שלהם, אינם צריכים בכך. זאת מאחר וממשכורתם מנוכה ישירות המס, בהתאמה למדרגת המס בו הם נמצאים ולהטבות המס במידה והם זכאים להן וכן החזרי מס שונים בסוף כל שנת מס.

לעומת זאת, עצמאים משלמים לעצמם את המשכורת ובמידה והם מעסיקים עובדים נוספים, אזי שהם משלמים גם להם את המשכורת. על כן, הם צריכים להעסיק רואה חשבון, שיוכל לעבור על מאזני העסק או החברה, לבצע התאמות נכונות ועל פיהם לקבוע את מאזני החברה. רואי חשבון, עוברים על כל פעולה כספית של החברה, הוצאות והכנסות ועל פיהם כותבים את הספרים הכספיים של החברה, כפי שמוגשים לביקורת של מס הכנסה בבוא העת.

ישנם מקרים בהן חברות צריכות לעבוד עם מספר רואי חשבון במקביל. זאת כאשר מדובר בחברות בינלאומיות, שיש להן מספר בסיסים עסקיים במקומות שונים בעולם. אז על החברה להעסיק רואי חשבון מכל מדינה בה היא יושבת, שיעבוד באופן ישיר מול הבסיס שלה באותה מדינה. זאת מאחר ולכל מדינה יש חוקי מס שונים ולעיתים יש צורך לבצע התאמות הן פנימיים והן חיצוניים.

חשוב להבהיר, ישנן חברות שמעסיקות משרד רואי חשבון חיצוני שעובדים עמהן. מדובר בעיקר בחברות קטנות או עצמאים שעובדים לבד. לעומת זאת, חברות גדולות מעדיפות להעסיק רואי חשבון בתור עובדי החברה, זאת על מנת שהקשר איתם יהיה יומיומי, הדוק, לפי צרכי החברה.
 27/09/2009    www.financialplan.co.il
פורום יועצי מס

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר financialplan.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 financialplan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ מס מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ייעוץ מס
מחפשים יועץ מס? דברו עם אחד עוד היום
אנחנו עובדים עם יועצי המס האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!