financialplan.co.il

יועצי מס – 10 טיפים לבעלי עסקים – לקראת סוף שנת 2019תכנון נכון לקראת סוף שנת המס עוזרת לבעלי עסקים להרוויח כסף וזה תמיד חשוב, בטח כאשר לא תמיד קל להיות בעל עסק בישראל, כל שקל חשוב ואם מגיע לכם לחסוך אותו, אז למה לא? התקופה אשר לקראת סוף שנת המס נותנת לכם את האפשרות לבצע פעולות הכנה אשר יחסכו לכם כסף ויאפשרו לכם לנצל הטבות המגיעות לכם. ישנם טיפים רבים מאוד בנושא, לכן במאמר זה ריכזנו 10 טיפים חשובים לבעלי עסקים לקראת סוף שנת 2015, אז בוא נתחיל לחסוך כסף ולקבל הטבות.
 
טיפ מס' 1 – בדיקת חבות מס הכנסה

רצוי לערוך בדיקת חבות מס הכנסה על הרווח שהצטבר בשנה החולפת, זאת על בסיס דו"ח רווח והפסד אחרון אשר ניתן להפיק בעזרת מערכת הנהלת חשבונות, כדי לדעת את גובה סכום המס אשר צפוי לתשלום או החזר מראש לפי הנתונים.
 
 
טיפ מס' 2 – בדיקת שלמות הוצאות מחזוריות

בדקו אם לא שכחתם לרשום הוצאות מחזוריות החוזרות על עצמן מידי חודש, הוצאות כמו חשמל, ארנונה, טלפון, מים, אגרת רכב שנתית ועוד. פשוט כנסו לכרטיסי ההוצאות והתעדכנו בהוצאות לכלל התקופה.
 

טיפ מס' 3 – הצטרפות למועדון משלמי מס החברות

כאשר עסקכם צומח וגדל רצוי לשקול להתאגד כחברה בע"מ מתחילת שנת 2016, זאת כיוון שהתאגדות כחברה טובה גם כאשר ישנו רווח גדול בעסק אשר חלקו מושקע חזרה בעסק, גם כאשר ישנם גורמי סיכון גבוהים בעסק שיכולים לגרום לשיקוף התמוטטות כספית באופן אישי כלפי בעל העסק.
התאגדות כחברה גם תאפשר לכם תכנוני מס רבים כמו מכירת מוניטין לחברה וניצול של הקלות מס אשר יווצרו בשל מכר זה רכישת נכסים על חשבון הרווחים, כולל כלי רכב ועוד.
מעוניינים לשמוע מאנשים אחרים בתחום? להחליף דעות או להעלות נושא ולשאול עצות של בעלי עסקים נוספים מרחבי הארץ? הכנסו אל פורום ייעוץ מס והחליפו דעות או הצטרפו לדיונים קיימים עם עשרות אנשי עסקים נוספים מרחבי הארץ.

 


טיפ מס' 4 - מסירה של הודעות חשובות לפקיד שומה

ישנן הודעות חשובות כמו הפיכה לחברה משפחתית, העסקה של בן הזוג בעסק ועוד אשר חובה לדווח עליהן לפקיד השומה לפני סיום שנת המס הנוכחית ועבור שנת המס הבאה. אם לא תדווחו אודות הודעות אלו בזמן, לא תוכלו ליישם את הנדרש בהן בשנה הבאה. כך, דיווח בזמן יאפשר לכם להנות מכל ההטבות הכרוכות בכך.
 

טיפ מס' 5 – ניכוי הוצאות רכב

כיום, הוצאות הרכב מוכרות בשיעור של 45% ללא כל תלות בכמות הנסיעות, אך יחד עם זאת החוק עדיין מחייב אתכם לרשום את קילומטראג' הרכב בתאריך 31/12. עבור רכב תפעולי ההוצאה תותר במלואה, רכב אשר בעל העסק העמיד לרשות העובד ההוצאות יותרו במלואן, רכב אשר לא שימש לייצור של הכנסות לעבודה אזי הגבוה מבין ההוצאות בפועל בניכוי שווי או 45% מהוצאות הרכב.
 
 
טיפ מס' 6 – הפקדה לקרן השתלמות לעצמאים

עבור עצמאים רצוי להפקיד לקרן השתלמות וזאת עד להפקדה שנתית של 18,130 שקלים, היות וזהו מכשיר ההפקדה היחידי אשר תוכלו למשוך תוך תקופה קצרה של 3 או 6 שנים בפטור מלא ממס.

 
טיפ מס' 7 – מימוש וניצול הפסדים מניירות ערך

זהו הזמן הטוב לממש הפסדים מניירות ערך ע"י מכירתם, שכן רק מכירה בפועל של ניירות הערך תוכר בתור הפסד לצורך קיזוז מרווחי הון, דיבידנדים ועוד. סוף שנת המס הינו המועד האחרון לביצוע של פעולות אלו אשר יחסכו לכם תשלומי מס מיותרים.
 

טיפ מס' 8 – עיתוי פתיחת עסק חדש

רבים מעדיפים לפתוח עסק חדש בתחילת שנה אך זוהי טעות גדולה ביותר. במידה ולא היו לכם הכנסות ואתם עומדים לפתוח עסק חדש, הקדמת פתיחת העסק לשנה הנוכחית והשוטפת תחסוך לכם רבות במס, זאת כיוון שההכנסות של השנה עד לגובה של 50,000 ש"ח לא יחוייבו במס. לעומת זאת, אם תפתחו עסק חדש בשנה החדשה הבאה, הכנסות אלו יתווספו לכלל ההכנסות השנה הבאה ועל כן יחוייבו במס.
 

טיפ מס' 9 – סעו להשתלמויות כי זה אכן משתלם

השתלמויות מקצועיות הינן דרך מצויינת להחכים ולהעשיר את הידע שלכם, אך זוהי גם דרך מצויינת לחסוך במס. הוצאות להשתלמות מקצועית בתחום העבודה הן לעצמאים והן לשכירים הינן מוכרות לפי הפסיקה האחרונה, כך שכדאי לכם לנצל נסיעות לצרכי השתלמויות וכך גם להעשיר את הידע המקצועי שלכם וגם לחסוך בהוצאות הכרוכות בכך.
 

טיפ מס' 10 – מחזור הכנסות העסק

למחזור ההכנסות של העסק בשנה האחרונה השפעה רבה על מגוון נושאים. חשוב כי תבדקו את הסכום אשר הצטבר עד כה ותבצעו תחזית לסוף השנה, כך תדעו מה תהיינה ההשלכות על עסקכם בשנה הבאה. מחזור העסק בשנה האחרונה משפיע על חובת ניכוי במקור מספקים, אופן ניהול ספרי החשבונות, דיווח תקופתי למע"מ, שיעור המקדמות וכן חובת דיווח מקוון למע"מ. תכנון יעיל, חכם ונכון מראש ישפיע על החובות שלכם בנושאים שונים החלים על העסק בשנה הבאה, וכך יקלו עליכם בהתנהלות נכונה לשנה הבאה וכן לצפי לרווחים גבוהים יותר.
 


אלו הם 10 טיפים מועילים אשר יכולים לעזור לכם בניהול העסק נכון וטוב יותר בשנה החדשה, אך חשוב מכל יעזרו לכם להרוויח יותר, לחסוך איפה שניתן וכמובן להנות מההטבות המגיעות לכם. אם הנכם מעוניינים לברר עוד על הנושא, יש לכם שאלה כלשהי או סתם ברצונכם לשוחח עם מומחה בתחום, התקשרו אל אחד מיועצי המס המופיעים באתר והם ישמחו לעמוד לרשותכם בכל סוגיה, שאלה ותהייה אשר יש לכם בנושא זה.28/10/2014    המאמר עודכן בתאריך 22/04/2019    financialplan.co.il
פורום יועצי מס

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר financialplan.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2020 financialplan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ מס מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ייעוץ מס
מחפשים יועץ מס? דברו עם אחד עוד היום
אנחנו עובדים עם יועצי המס האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!