financialplan.co.il

כיצד רואה חשבון יכול לתרום לעסק שלך


תחום ראיית החשבון נחשב תחום מקצוע מבוקש במחוזותינו מאחר ומרבית בעלי העסקים בישראל נדרשים להיעזר בכישוריו המקצועיים של רו"ח לצורך ניהול חשבונות העסק וכן תפעול פיננסי כללי.

רואה חשבון מוסמך בישראל מקבל את תעודת הסמכתו ממועצת רואי החשבון הכפופה למשרד המשפטים ואחראית על רישיון המקצוע בארץ. ללא הסמכה רשמית מן המוסדות הללו, מנוע רואה החשבון מבחינה חוקית מלחתום על דו"חות כספיים. רואה החשבון נדרש לרכוש השכלתו במוסד אקדמי ו/או במכללה מתאימה וחייב לעמוד בשורת מבחנים שנערכים על ידי המועצה הישראלית - רק לאחר סיום מבחנים אלו בהצלחה הוא מקבל את רישיונו.

הנושאים בהם רו"ח יעשה לך סדר

רואה חשבון מוסמך יוכל לסייע ולעשות עבורך סדר נדרש בשורה של נושאים חשובים וקריטיים להתנהלות העסקית שלך, בין היתר בעניינים השונים הנוגעים למיסוי, הנהלת חשבונות, ייעוץ פיננסי, ייעוץ מס, החזרי מס וכו' – להלן פירוט קצר כיצד רואה החשבון יסייע לך בכל אחד מהתחומים הללו:

ענייני מיסוי: ייצוג העסק מול רשויות המס בהליכים הנדרשים, לרוב מדובר בהצהרות הון ודו"חות כספיים תקופתיים ושנתיים.

הנהלת חשבונות ושכר: ניהול כל המערכת החשבונאית של הלקוח כולל הנהלת חשבונות, חשבות שכר, הנפקת משכורות ותלושי שכר לעובדים וכו'.

ייעוץ פיננסי: בדיקת ניהול הכספים של העסק ומתן ייעוץ פיננסי בנושאי בנקים, ניהול העסק ועוד.

החזר מס: טיפול בנושאי החזרי מס המגיעים לך במקרים מסוימים מרשויות המס.

ייעוץ מס: מתן ייעוץ בהיבטי מס שונים - מערך המיסוי בישראל נחשב למורכב ומשתנה מעת לעת. רואה חשבון מקצועי נוהג לעדכן את לקוחותיו על בסיס קבוע בכל העדכונים החשובים בתחום ובעיקר באלו הרלוונטיים שיש להם משמעות ונגיעה ישירה לעסקיהם.

למעשה, מרבית העסקים בישראל, קטנים וגדולים כאחד, זקוקים לשירותיו של רואה חשבון לאורך מרבית תקופת פעילותם – מלבד השירותים החשובים שפירטנו לעיל, רואה החשבון יכול לההתריע ולהצביע על כשלים פיננסיים ועל ניהול עסק שאינו תקין על סמך התוצאות החשבונאיות. לחילופין, במקרים של רווח הוא יכול להמליץ על שיטות תגמול הלקוחות, אם בדיבידנדים, בשכר או בהטבות אחרות המוכרות על ידי הרשויות.

שקט תעשייתי מול רשויות המס

עולם החשבונאות בישראל כאמור נחשב מורכב מאוד וכל בעל עסק חייב להתוות לעסק שלו מסלול של ניהול פיננסי שוטף תקין - בנוסף חייב הוא להתנהל בצורה נכונה ושקופה מול רשויות המס. התנהלות הכרחית זו משתי סיבות עיקריות: האחת תשלום מס מופחת ככל האפשר והשנייה  התנהלות תקינה מול הרשויות ובראשן מס הכנסה. ישנם חוקי מיסוי רבים אשר חלקם נתון לפרשנות ורואה החשבון ייצג אותך נאמנה מול הרשויות ויכול לחסוך לך כסף רב במסגרת תכנון מס נכון.
מומלץ לשכור שירותיו של  רואה חשבון מנוסה אשר מכיר את עולם המיסוי על שלל רבדיו לעומק, יכול לייעץ על הדרכים המתאימות עבורך להתנהלות פיננסית בנושאי מיסוי ויודע להתמודד מול פקידי השומה. ניהול פיננסי תקין ושקוף שמפוקח על ידי רואה חשבון מקצועי חשוב מאין כמוהו לכל עסק.        
  25/12/2017    financialplan.co.il
פורום יועצי מס

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר financialplan.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2020 financialplan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ מס מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ייעוץ מס
מחפשים יועץ מס? דברו עם אחד עוד היום
אנחנו עובדים עם יועצי המס האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!