financialplan.co.il
כניסה למנהלים
דברו עם יועץ מס מומחה עוד היום
072-3312950
או מלאו פרטים
שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM!

מנהלי הפורום

רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון אלעזר קלירס

רואה חשבון ויועץ מס מוסמך, בעלים של משרד מתמחה בעסקים קטנים ובינוניים. ניסיון של מעל 15 שנה בתחום

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
18/05/2019 22:18

שלום,
התחלתי לעבוד בשבוע האחרון (בתור שכיר) לאחר שלא עבדתי מינואר השנה ולכן מעוניין לעשות תיאום מס כך שלא ינכו לי במקור כאילו עבדתי מתחילת השנה.
בנוסף קיבלתי דמי אבטלה בתקופה שלא עבדתי.
ניסיתי לעשות תיאום מס באינטרנט וראיתי שמבקשים סכום משוער מכל מעסיק בשנת הנוכחית.
איך אני רושם את ההכנסה שקיבלתי מביטוח לאומי עבור דמי אבטלה ? מבקשים שם:
תיק ניכויים - מה המספר ?
סוג הכנסה  - משכורת / קצבת פרישה - זה לא אחד מהנ"ל.
וגם האם אני אמור להצהיר שם ואיך על כמות מס הכנסה שניכו לי מדמי האבטלה.
תודה

17/05/2019 16:11
מיסוי נדל"ן     ו    אבי אבי    

שלום לכולם,

 

אין ברשותי כיום דירה, אך אני עתיד לרכוש בקרוב אחת בעלות של כ-1.8 מיליון.

בנוסף, אני בתהליכים כרגע של קבלת שליש משתי דירות בירושה (שליש מדירה אחת בשווי של כחצי מיליון ש"ח, ועוד שליש מדירה בשווי של כ-1.5 מיליון ש"ח).

 

איזה מיסים אני אשלם בתהליך הזה?

17/05/2019 17:07

בכל הקשור למיסוי מקרקעין אנו לא מתעסקים בפורום פה... ממליץ לך להתייעץ עם בעל מקצוע

15/05/2019 18:06

היי רציתי לדעת מה אני אמורה לעשות בהליכי פתיחת עוסק זעיר, לאן אני אמורה לפנות קודם, וכל מה שאני צריכה לעשות, כמו גם באיזה שלב אני כבר יכולה להתחיל להוציא קבלות ללקוחות? המון תודה

15/05/2019 23:16

נראה לי שכבר עניתי כמה פעמים בפורום בנושאי פתיחת תיק... אענה שוב בקצרה ראשית פותחים תיק במעמ אם ניגשים פיזית לפתוח במעמ אוטומטית נפתח גם במס הכנסה אחר כך יש לוודא שנפתח גם בביטוח לאומי חשוב לבקש ממס הכנסה כשבוע לאחר פתיחת התיק במעמ אישור על ניכוי במקור

15/05/2019 12:07

אני מבקש לדעת האם יש לדווח בנפרד לשלטונות המס בישראל, על חשבון בנק בחו"ל, חשבון המשמש להפקדת הכנסות פסיביות מדמי שכירות, הכנסות המדווחות לשלטונות המס בישראל ובחו"ל מדי שנה?
אם כן, למה? ואיך עושים זאת?

15/05/2019 12:27

ראשית , בגין הכנסות משכ"ד בחול יש להגיש דוח שנתי אלא אם כן דווח עליה במסלול "הדיווח המקוצר" ושולם בגינה 15% מס.
אם יש חשבון בנק בחול  בסכום של מעל כ  1.8 מילון חובה להגיש דוח שנתיבדוח השנתי יש לסמן זאת כי הינך מחזיק בנכס מעל 1.8 מיליון 

15/05/2019 13:07
הסכום בחשבון     ו    יוסי יוסי    

הסכום שרשמת של 1.8 מיליון, האם מדובר בשקלים או בדולרים? במקרה של סכום של כמה אלפי דולר בודדים, מה הדין אז? עפ"י איזו הנחייה של רשות המסים אתה מסתמך?

15/05/2019 13:07
הסכום בחשבון     ו    יוסי יוסי    

הסכום שרשמת של 1.8 מיליון, האם מדובר בשקלים או בדולרים? במקרה של סכום של כמה אלפי דולר בודדים, מה הדין אז? עפ"י איזו הנחייה של רשות המסים אתה מסתמך?

15/05/2019 15:29

עיין בתקנות מס הכנסה (פטור מהגשת דין וחשבון)

15/05/2019 15:31

כמובן שהסכום בש"ח
אם הסכום נמוך מ  כ1.8 תלוי אז אין חובה לדווח על החשבון

יש חובה לדווח אם היו הכנסות ולא דווחו ושולמו במסלול המקוצר

14/05/2019 06:18

אני אפוטרופוס של בעל מוגבלות שכלית שעובד במפעל מוגן ומתגורר בהוסטל. הוא מקבל משכורת בסך כ 700 שח לחודש. האם הוא זכאי לקבלת מס שלילי?

14/05/2019 23:54

בכדי להיות זכאים למענק עבודה צריך הכנסה מינימלית מעסק או ממשכורת של כ 2000 ש"ח בחודש מומלץ להיעזר במחשבון זכאות למענק עבודה בגין 2018 זה נמצא באתר רשות המיסים

11/05/2019 03:51

היי יש לי עסק מורשה, ועכשיו אני מעוניין לבצע הליכי פתיחת חברה בעמ רציתי לדעת מה אני בדיוק צריך לעשות? האם אני אמור לבצע את אותם התהליכים של חברה מ-א' או לבצע הסבה כלשהי?

11/05/2019 21:14

יש לפתוח חברה ברשם החברות ולאחר מכן פתיחה רגילה כישות חדשה ברשות המיסים לגבי מעבר ציוד, נכסים מהעוסק מורשה וכן לגבי המוניטין מהעוסק מורשה לחברה יש לבצע מכירה או העברה בהתאם לסעיף 104 המאפשר לבצע העברה בכפוף להגבלות שמופיעות בחוק... ממליץ להתייעץ עם בעל מקצוע

08/05/2019 13:40

שלום 

לפי סעיף9ג  יחיד שמקבל קצבה מחול לא ישלם יותר מס ממה שהיה משלם  בארץ מקור  ההכנסה בכפוף לסעיף 14א .  סעיף 14א  אומר שתושב חוזר ותיק הוא מי שחי יותר מ10 שנים בחול .  הסעיף גם אומר שתושב חוזר ותיק  פטור ממס על כל הכנסותיו מחול לתקופה של 10 שנים בלבד.   השאלה האם סעיף  9ג  נכון גם לתושב חוזר ותיק שחזר לפני 20 שנה?  כמובן שהפטור על הכנסות מחול חלף אחרי 10 שנים והוא צריך לשלם מס !  אבל  האם הוא ישלם מס לא יותר גבוה מארץ מקור הקצבה אילו המשיך לחיות שם ? האם זה עדיין קביל לתושב חוזר ותיק שחזר לפני 20  שנים ?   במילים אחרות האם תושב חוזר ותיק לפי ההגדרה (אחד שחי בחול יותר מ10 שנים)  לא תלויה מתי הוא חזר ואי לכך 9ג קביל לגבי גובה תשלום המס שלו ? תודה  

08/05/2019 14:56

יש חוזר מס הכנסה מיום 15/12/2002  שקובעת שההקלה הזו ממשיכה לחול על כל עולה ואינה מוגבלת לתקופה מסוימת ממועד עלייתו 

03/05/2019 18:58

שלום,

לפני כשנה עברנו לעיר אופקים, שכאמור מחזיקה בזיכוי ממס בגובה 18%.
ממה שהבנתי בכ"א בעבודה, אני זכאי לקבל החזר מס רטרואקטיבי על השנה ששולמה. במקום עבודתי לא הצליחו להסביר לי בצורה ברורה איך התהליך עובד, מה אני צריך לעשות ואיך אוכל לברר לכמה כסף אני זכאי להחזר.

אשמח לדבר עם מישהו שבאמת מבין בעניין ויכול לכוון אותי כך שאקבל את כל מה שמגיע לי.

תודה
מאור

08/05/2019 13:25

בכדי לקבל הנחה ממס עליך לגור בישוב המזכה ברצף 12 חודשים..
יש לגשת ולהגיש בקשה לרשות המקומית בה את גרה
למלא טופס 1312 הם יתנו לך אישור שאותו תוכלי לתת למעביד

הזכאות היא מיום שהפכת ל תושב אבל רק לאחר שחלפו 12 חודשים
כך לדוג' אם עברת להתגורר בחודש 5/18 ביישוב אז החודש  כבר יש לך 12 חודשים ואת זכאית להטבה כבר מחודש 5/2018

הבעיה שעבור שנת 2018 כבר לא תוכלי לקבל את ההטבה מהמעביד כי השנה כבר הסתיימה אז יש להגיש דוח שנתי לקבלת החזר
בשנה השוטפת שנת 2019 תוכלי לקבל את ההטבה מהמעביד כשתעבירי לו את האישור 

04/05/2019 09:24
פדיון סופי     ו    איטל איטל    

בשלב פדיון סופי בסך 30000 דולר של נייר דולרי GE 4% מופיע  בדו"ח הפעולה שהפקדון פטור מניכוי מס רווח הון במקור על פידיון ושורה מתחת כתוב שההפסד לחישוב מס הוא 30033 דולר. אובקש לדעת איך להתייחס להפסד לצורך חישוב מס.

08/05/2019 13:19

במקרה של חברה בארץ  יש לבקש טופס 867 בטופס
אמור להיות סיכום של פרטי הנתונים לצורך הגשת הדוח

בגין חברות בארהב אם (מדובר בג'נרל אלקטריק ) בדרך כלל יש לערוך אותם בכדי להגיש לרשויות בישראל
במקרה שציינת  פדיון קרן אג"ח  צריך להבין למה בכלל יש הפסד או רווח האם  זה נקנה מתחת לערך הנקוב? צריך מסמכים להבין את המקרה  

04/05/2019 13:42

היי האם החזר מס שלילי, יכול להיות רלוונטי גם לגבי עצמאיים או רק לגבי שכירים? יש לציין שאני עוסקת פטורה. האם יש סימולטור שמאפשר לבדוק כמה כסף מגיע לי, והאם בכלל משתלם לי להגיש בקשה?

08/05/2019 12:47

בהחלט הסימולטור רלוונטי גם לשכירים וגם לעצמאיים וגם למי שיש לו גם וגם בהצלחה

08/05/2019 10:11

חברות הקורקינטים משלמות למטעינים עבור הטענות, הן מנכות מס מקסימלי 30% במקור. אני מטעין קורקינטים ומקבל תשלום יומי בהעברה בנקאית. אני לא עוסק פטור ולא עוסק מורשה, בנוסף אני שכיר בחברת הייטק והמס השולי שלי מקסימלי. 1) האם ישנה אפשרות שבסוף שנה תעביר חברת הקורקינטים דוח למס הכנסה עבורי אשר יחייב אותי במס נוסף (השלמה למס השולי)? 2) במידה ואפסיק לעבוד כשכיר ואקבל דמי אבטלה. האם ישנה אפשרות שבסוף שנה תעביר חברת הקורקינטים דוח לביטוח לאומי עבורי אשר יפחית לי מדמי האבטלה? אני שוב מדגיש - אני לא מגיש אף דוח בסוף שנה בעצמי.

08/05/2019 12:45

שלום וברכה, מנתוני השאלה נראה כי יש לך הכנסות כעצמאי שאינך מדווח עליהם.....ואינך מגיש בגינם דו"ח שנתי... זה לא תקין המשלם מנכה לך בהתאם לתקנות אך זה לא פוטר אותך מדיווח והגשת דוחות בהתאם. סביר שיהיה הפרשים למס הכנסה בשל המס השולי שלך. אם אכן המס השולי שלך מקסימלי אז כנראה שעברת את התקרה לביטוח לאומי ובכל מקרה לא יהיה הפרשים..

16/04/2019 18:19

אני ואשתי נעבור בקרוב את גיל 60 (ונהיה זכאים למס מופחת על רווחי הון).

אני מובטל ואשתי מרוויחה שכר חודשי של 12K.
יש לי חסכונות שאני מעוניין להשקיע בשוק ההון.
השאלה היא האם להשקיע אותם מחשבון הבנק המשותף שלנו
או לפתוח לשם כך חשבון על שמי בלבד כך שאהיה זכאי למדרגת המס הנמוכה ביותר (10%).

אודה לעיצה!

01/05/2019 15:35

לא רלוונטי חשבון הבנק.
הכנסות מרכוש (שאינם מיגיעה אישית) נזקפות באופן אוטומטי לבן זהוג שיש לו הכנסות גבוהות יותר מיגיעה אישית (משכורת וכו)
ולכן מנתוני השאלה נראה שההכנסות משוק ההון ירשמו אוטומטית על שם בן הזוג שיש לו הכנסה חודשית בסך של 12,000 ש"ח//
קיימים מקרים שבהם הכלל שוה כגו' רכוש שמקורו בירושה או


01/05/2019 11:16
איך לחשב החזר מס     ו    איתי איתי    

מה צריך לעשות בכדי לבצע חישוב החזר מס? האם יש אפשרות לבצע את החישוב, עוד לפני שאני פונה בפועל לגופים הרלוונטיים השונים. 

01/05/2019 14:19

בהחלט
באתר רשות המיסים יש סימולטור לחישוב החזר מס

30/04/2019 16:47

קיבלתי מכתב ובו רשום נפתח לך תיק מסוג 97 במב הכנסה. סוג תיק 97-שכיר עם אופי פעילות של הכנסה חד פעמית. תכולת התיק ניא מיום 1.1.2015 לפיכך עלייך חובה להגיש דוחות משנת 2015 ועד שנת 2015. מה עליי לעשות?

30/04/2019 16:59

עליך להגיש דוח לשנת 2015

19/04/2019 07:09
סדר פעולות     ו    גל גל    

שלום, אנחנו רוצים לבצע תהליך של פתיחת עוסק מורשה, פעם ראשונה כעצמאיים, רצינו לדעת האם יש חשיבות לסדר הפעולות בהם נוקטים בהליך פתיחת התיק? תודה

29/04/2019 17:35

יש לבצע פתיחה במעמ
כמו כן יש לבצע פתיחה בביטוח לאומי

ברוב משרדי מעמ כשפותחים לך תיק נפתח אוטומטית גם במס הכנסה

לוודא את זה גם במס הכנסה ולבקש מהם אישור ניכוי במקור.

פתיחות התיקים יש להם משמעות רבה:   מה לרשום ואיך לרשום ובעיקר מה לא לרשום.
 היריעה פה קצרה מלפרט.
מומלץ להיעזר בבעל מקצוע עם ניסיון.  

25/04/2019 04:45

כל כמה שנים צריך להגיש הצהרת הון? האם אפשר לעשות את זה באופן עצמאי, או שעדיף להשתמש בשירותיו של איש מקצוע?

29/04/2019 17:29

אין כלל אצבע
לרובם יש אחת ל 6 שנים

ממולץ להיעזר באיש מקצוע זה מסמך בעל משמעות

25/04/2019 20:53

שלום רב,
אי עוסק מורשה מעויין לקות אופנוע על שם העסק בדרגת רשיון A או L3 ברשיון רכב. אני עוסק בהובלות ושליחויות והאופנוע יהיה מיועד לשלחיויות בין עירוניות . האם ניתן לקבל החזר הוני של המעמע על רכישת אופנוע בכל נפח או שה מוגבל ל A1. מה יהיה גובה ההחזר 2\3 או במקרה הספיציפי שלי 100%?

29/04/2019 17:28

בגין אופנוע ניתן לקבל החזר מעמ
אם ההוצאות 100% לעסק ניתן לקזז 100%
אם רוב ההוצאות לעסק  ניתן לקזז רק 2/3

09/04/2019 05:31

שלום 
יש לי הפסדי הון ממסחר בניירות ערך שנצברו לאורך מספר שנים
כעת אני מעוניין לפדות את קרן הפנסיה שלי ועליי לשלם 35% מס
האם ניתן לקזז את המס בגין הפדיון המוקדם של קרן הפנסיה כנד הפסדי בורסה משנים קודמות?

אותו השאלה גם לגבי קיזוז הפסדים כנגד מכירת קרקע ברווח

אודה לך למענה
חג שמח

15/04/2019 17:58

 לא ניתן לקזז הפסדי הון בבורסה כנגד משיכה שלא כדין מקופת גמל.

ניתן לקזז הפסדי הון כנגד רווח ממכירת מקרקעין

28/03/2019 16:59

סיימתי תואר ראשון ב 2011 ולכן מגיע לי נקודת זכות ל3 השנים העוקבות.
ב 2012 לא שילמתי מס (לא קיים שדה 042 בטופס 106 שלי). הגשתי בקשה להחזר לשנים 2013 ו- 2014. האם אוכל לבקש חישוב החזר מס בגין הזכאות לתואר בשנת 2015?

15/04/2019 17:49

אם נדרשת התמחות בתחום תהואר ראשון או שני שסיימת וההתמחות הסתיימה בשנת 2012 ואילך  
ניתן לבקש דחיית מועד קבלת ההטבה לשנה אחרי

14/04/2019 14:28

שלום ,
אני בן 35 ברשותי קרן פנסיה משנת 2009 החלפתי מעסיק אחד בתקופה הזו
הבנתי שאני יכול למשוך את כל כספי הפנסיה תגמולים ופיצויים בפטור מלא ממס במידה ויש לי בן משפחה שמחזיק בנכות מ75%
אודה להסבר והבהרה כיצד עלי לפעול במקרה  וארצה לבצע משיכה וכן האם ניתן למשוך את הכספים גם כאשר אני עוד עובד אצל אותו מעסיק
תודה על המענה

15/04/2019 17:32


פיצויים כולם יכולים למשוך במקרה של סיום העסקה בגובה התקרה או תקרה וחצי הנקובה בחוק.

לגבי משיכת חלק התגמולים במידה ואין התנגדות למעסיק ניתן למשוך במקרה של נכות לצמיתות יש למלא טופס 159 ולגשת לקבל אישור ממס הכנסה


   123456הבא »   

Copyright © 2019 financialplan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ מס מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ייעוץ מס
מחפשים יועץ מס? דברו עם אחד עוד היום
אנחנו עובדים עם יועצי המס האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!