financialplan.co.il
כניסה למנהלים
דברו עם יועץ מס מומחה עוד היום
072-3312950
או מלאו פרטים
שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM!

מנהלי הפורום

רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון אלעזר קלירס

רואה חשבון ויועץ מס מוסמך, בעלים של משרד מתמחה בעסקים קטנים ובינוניים. ניסיון של מעל 15 שנה בתחום

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
04/09/2018 14:39
החזר מס     ו    יונה יונה    

היי, האם עושים החזר מס לקראת השנה החדשה או שזה לקראת השנה האזרחית החדשה?
ץתןדה

06/09/2018 19:55

החזר מס לשנת 2018 ניתן לבצע רק לאחר שהשנה הסתיימה.
השנה מסתיימת בתאריך   31.12.
 

06/09/2018 16:47

היי
איך אני פותחת תיק עוסק פטור או עוסק זעיר במס הכנסה?
אני עובדת מהבית ואני יודעת שצריך לדווח
איך אני עושה את זה
חייב רואה חשבון?

06/09/2018 19:52


כשפותחים תיק, יש לפתוח אותו ב 3 מקומות: מעמ, מס הכנסה וביטוח לאומי.

לא חייבים רואה חשבון.  אבל מומלץ להיעזר בבעל מקצוע. חשוב להגדיר נכון את הפתיחת תיקם וגם בהתנהלות השוטפת כולל דוחות בעל מקצוע יעשה את נכון. 

29/08/2018 09:46

שלום,
עשינו הרמת כוסית לעובדי החברה באולם
לאיזה הוצאה אני רושם הוצאה זו
1.לאולם האירועים
2. לתקליטן 
תודה

30/08/2018 21:22

חסר לי הרבה פרטים.

האם השאלה היא חשבונאית כיצד יש לרשום אירוע לעובדים?

האם האירוע היה בחברה או שזה היה מחוץ למקום העבודה

יש לא מעט פסיקה בתחום זה ששיך לתחום האפור גם מבחינת ביטוח לאומי
וכן מבחינת הכרת ההוצאות במס הכנסה  וקיזו תשומות במעמ.

צריך להבדיל בין יום כייף לעובדים לבין אירוע שהמשמעות שלו היא טובת החברה/ המעסיק שהוא הנהנה העיקרי.

  

27/08/2018 03:35

שלום, בשנת 2016 עבדתי כ- 4 חודשים במקום עבודה נוסף למקום העבודה העיקרי. לאחר 4 חודשים קיבלתי טופס 161 ובו רשום: משכורת קובעת לפטור: 1000, מענק משולם בפרישה: 1600- כולו חייב במס. מעולם לא הגשתי 161א ועד היום גם לא עשיתי כלום עם הכסף בקופה.
האם בדוח השנתי לשנת 2016 יש לציין את סכום המענק בסעיף 258 על אף שלא ביצעתי משיכה בפועל או שהסעיף נועד רק עבור סכומים שנמשכו בפועל מהקופה ?
תודה רבה !

30/08/2018 21:08

בשאלה זו יש הרבה פרטים ולכן אענה באופן כללי בכדי לא להטעות.

מענק  שמושלם על ידי המעביד והקופה בסיום העסקה אמור להיות מדווח על ידי המעסיק בטופס 161.
העובד אמור למלא טופס 161 א  ולציין האם הוא מחליט להשאיר את הכסף במסלול של רצף לקצבה.
בעבר ללא הצהרה זו הכסף היה נחשב כאילו העובד החליט למשוך את הכסף וגם אם השאיר את הכסף בקופה זה היה נחשב כאילו משך את הכסף. 

המענק פטור עד תקרה של משכורת לשנה. נניח שהמשכורת החודשית הינה 5000 ש"ח והעובד עבד 4 שנים אזי מענק של 5000*4 = 20000 ש"ח פטור ממס.

גם אם המעסיק מילא בטעות בטופס 106 שהמענק חייב וניכה מס ניתן לבקש בדוח השנתי את הסכום הפטור  ולקבל בחזרה את המס שנוכה.

28/08/2018 13:50

היי
עבדתי בעשר שנים האחרונות בעבודה אחת
האם יש דבר כזה מענק עבודה?
ואם כן איך ניתן לבדוק את זה?

30/08/2018 20:57

יש סימולטור באתר רשות המיסים בו ניתן לבדוק זכאות למענק עבודה

30/08/2018 15:25
משיכה בפנסיה     ו    דן דן    

שלום רב אני בחור בן 40 ואני רוצה למשוך כסף מהפנסיה קופה לא פעילה האם אני יכול לעשות תיאום מס כדי שיורידו לי מס לפי המס השולי? האם אני חייב לגשת למס הכנסה או שניתן תיאום מס באינטרנט בתודה מראש

30/08/2018 20:52

לפי נתוני השאלה מדובר כנראה במשיכה שלא כדין.
במשיכה שלא כדין מנכים 35% מס.


אם היו לך הכנסות נמוכות במהלך שנת המס יתכן ומגיע לך החזר מס. 

יש נסיבות בהם ניתן למשוך בפטור ע"י בקשה מיוחדת לרשות המיסים.

.  

10/06/2018 18:10

שלום.

נניח ומכרתי השנה מניה בהפסד כך שנוצר בגינה מגן מס.
נניח גם שמשכתי את הכספים של קופת גמל להשקעה או פוליסת חסכון ושם היה לי מס רווח הון.
האם אוכל בגין השנה הזאת לקזז את מגן המס של המניה הבודדת מול מס רווח הון של קופת גמל להשקעה ו/או פוליסת חסכון?

תודה מראש,
דניאל

21/06/2018 13:16

הפסד הון מניירות ערך ניתן לקזז רק באותה שנה כנגד ריבתי או דיבדנד מניירות ערך..
ולכן ריבית אחרת כגון ריבית מתכניות חיסכון לא תותר בקיזוז 

24/08/2018 07:40

השאלה לא הייתה לגבי תוכנית חיסכון של הבנק אלא פוליסת חיסכון של אחד מבתי ההשקעות. זה לא נחשב ריבית, זה נחשב מז רווחי הון

23/08/2018 15:38
הר הכסף     ו    יונה יונה    

מישהו יכול להסביר לי בבקשה מה זה "הר הכסף" ואיך אני יכול לדעת האם מגיע לי משהו?

22/08/2018 00:03

שלום
להורים שלי אין שום פנסיה, ומקבלים קצבת זקנה מביטוח לאומי.
יש להם חסכונות עליהם יש רווחי הון של בין 20-40 אלף בשנה,
האם הם יכולים להיות זכאים להחזר מס על רווחי ההון שהם משלמים?

22/08/2018 11:11

אכן,

יש להגיש דוח שנתי לצורך קבלת ההחזר

21/08/2018 19:34

שלום רב, קיבלתי מגרש בירושה מאימי שמתאים לשתי יחידות דו משפחתי. ב 2017 מכרתי את שתי החלקות ב 1.55 ו 1.62 מיליון ₪. שלמתי השבחה 150 אלף ומס שבח 350 אלף לכל יחידה. האם המס של 3% שמעל 640 אלף חל על הסכום ברוטו או מנוקה מהוצאות המס שבח וההשבחה. מכסף המכירה בניתי לי את בייתי הראשון ואין לי בית בכלל. אודה לכם לתשובה בנושא. תוד דרור

20/08/2018 17:33
ניקוי מס     ו    רינה רינה    

היי 
ראיתי איזו פרסומת שאפשר לקבל החזר מס ממס הכנסה..
זה נכון??!?!
ואיך עושים את זה אם כן :)

20/08/2018 18:34

לצורך קבלת החזר ממס הכנסה לאחר שנגמרה השנה.
 יש להגיש בקשה להחזר באמצעות הגשת דוח שנתי.

מומלץ לבדוק טרם הגשת הדוח ולוודא שאכן מגיע החזר. ללא בדיקה יתכן ולאחר הגשת הדוח יתברר כי קיים חוב במס הכנסה.

בהצלחה

19/08/2018 18:18
תיאום מס     ו    רונית רונית    

שלום רב,
אני עובד ב3 עבודות המשכורות של כולן ביחד מגיעות לממוצע של 11000 שח,
אמרו לי שאני צריכה לעשות תיאום מס 
ושזה יפגע לי מאוד במשכורת ולכן לא שווה לי לעבוד ב3 עבודות.
האם זה נכון?

20/08/2018 10:23

תיאום מס בא ליישר קו.
המס שתשלמי על 3 משכורות ייחשב לך כאילו את עובדת במקום אחד ומקבלת 11000 ש"ח. בהתאם להכנסה זו יחושב שיעור המס.

לא הבנתי את המשפט "לא שווה לי לעבוד".. נניח ושיעור המס יעמוד על כ 20% עדיין יישאר לך כל היתרה לאחר ניכוי המס בכיס.

11/08/2018 19:47
הצ. הון     ו    אלי אלי    

אני רוצה להימנע מלנקוב בחן בנק בהצהרת הון, שחתמתי עליו כשותף לחשבון אבי , במסגרת סעיף אריכות ימים.
מניסיונכם ובלי לתפוס במילה,האם היעדר חשבון זה יצוץ מיד במס הכנסה?

12/08/2018 16:27

לא יודע.
סביר להניח שאם התיק בחקירה ומדובר בסכומים מהותיים שהם  יצוצו בשלבים כאלה ואחרים.

13/08/2018 13:18

עדכון אחרי7 שנים מאז הצ. הון הקודמת ותיק קטן עוסק פטור.אז?!

13/08/2018 13:45

אז אני לא יודע..
אני לא עוסק בניחושים.
יש לך דרך לדעת בוודאות  שהתיק לא בבדיקה?




12/08/2018 20:22

שלום,רציתי לשאול לגבי הוצאה מוכרת למס של רכב בעסקת ליסינג תפעולי לשלוש שנים (עוסק מורשה,רכב פרטי).איזה אחוז מהתשלום החודשי מחושב לצורכי מס?
לצורך העניין,בעסקה של תשלום חודשי בסך 2000 ש"ח/24000 לשנה ,כמה מהסכום יוכר בסופו של דבר לצרכי מס? תודה.

13/08/2018 11:26

הוצאות רכב בהתאם לתקנות הרכב יוכרו 45% מההוצאות

נ.ב מעמ לא יוכר על התשלום החודשי (בהנחה ומדובר ברכב פרטי מתחת ל3.5 טון).

08/08/2018 09:31

אם אחותי שהיא אזרחית בריטניה  ויש לה do דרכון ישראלי שמתגוררת בבריטניה זוכה בפרס הלוטו בבריטניה בכמה מליוני שטרלינגים ורוצה לתת לי חצי מהזכיה בתור מתנה
האם על המתנה והעברת הכסף לחשבוני בארץ אני צריך לשלם מס בארץ?
אם התשובה היא לא:
האם הסכום שהיא יכולה להעביר לי בתור מתנה מוגבל בסכום?

האם ידוע לכם אם היא אמורה לשלם מס במקום מושבה בבריטנה על מתנה שהיא מעבירה לאחיה המתגורר בארץ והוא אזרח ישראלי.

בברכה

12/08/2018 16:41

למזלינו הרב על מתנה מאחות או מהורים גם מחול אין מס.
אין הגבלה על הסכום שאותו מעבירים.

סביר להניח שהבנק יבקש לוודא שאין פה הלבנת הון ויהיה צורך במילוי טפסים לשם כך. 

אין לי ידע לגבי מס במדינות אחרות.

01/08/2018 22:15

בהתחשב בפחת של 2% על עלות המבנה המושכר (300 א' ש"ח) ובמס שולי של 50% יוצא לי בתחשיב שאין הבדל בשכ"ד נטו באם שכ"ד המוצהר הוא 5700 ש"ח או 5300 ש"ח או כל סכום בינהם.
בכל מקרה יוצא שכ"ד נטו לאחר תשלום מס של 5,284 ש"ח.
האם התחשיב הגיוני?

05/08/2018 13:33

חסר הרבה פרטים בשאלה. 
מס שולי,מהות הנכס,גיל  וכו וכו

05/08/2018 21:27
פרטים נוספים     ו    אלון אלון    

יעוד- דירה למגורים גיל - 50 מב שולי 50%

12/08/2018 16:36

אם זה המס שולי רוץ להתייעצות...
ניתן לשלב בין המסלולים
כדאי לוודא שלא משלמים מס מיותר

05/08/2018 21:27
פרטים נוספים     ו    אלון אלון    

יעוד- דירה למגורים גיל - 50 מב שולי 50%

10/08/2018 12:02

היי,
אני עוסקת מורשית  ועתה מתלבטת אם אני יכולה לעבור לעוסקת פטורה כי הכנסותיי ירדו בשנה הקרובה וחבל סתם לשלם למע"מ. הן יעמדו על 109,000 לשנה לפני הוצאות והורדות, כלומר לפי החשבוניות שאני כותבת, חיברתי את הסכומים לשנה. האם אוכל לעבור להיות עוסקת פטורה? אני יודעת שמדרגת המס לעוסק פטור היא 99,000 ש"ח לשנה בערך, אבל לא יודעת אם צריך להגיע לזה בברוטו או בנטו, לפני הוצאות או אחרי .....לכן שואלת, תודה מראש לוני. 

12/08/2018 16:33

מחזור ההכנסות (הברוטו)
הוא שקובע האם העוסק יהיה פטור או  מורשה

10/08/2018 15:09

שאלה - פיצוי שניתן על הפקעת בית מגורים בפסק דין ובו מפורט הפיצוי בגין הנכס ובנוסף מפורט הפיצוי על ההוצאות השונות -בהכנת שומה מתייחסים לסכום הפיצוי שניתן על הנכס בלבד או על הסכום הכולל בתוספת הפיצוי על ההוצאות השונות?

12/08/2018 16:30

כבר ציינתי בעבר שהפורום פה משתדל לא להתעסק במיסוי מקרקעין.

10/08/2018 15:09

שאלה - פיצוי שניתן על הפקעת בית מגורים בפסק דין ובו מפורט הפיצוי בגין הנכס ובנוסף מפורט הפיצוי על ההוצאות השונות -בהכנת שומה מתייחסים לסכום הפיצוי שניתן על הנכס בלבד או על הסכום הכולל בתוספת הפיצוי על ההוצאות השונות?

29/07/2018 12:39

האם ניתן להוסיף לדו"ח השנתי חשבוניות שנשכחו ולא הוספו בדו"חות המע"מ החודשיים?
האם ניתן רטרואקטיבית לבקש החזר גם על המע"מ?

05/08/2018 14:16

ניתן לדרוש הוצאות עד 6 במעמ גם ללא דרישה ואישור
אם כבר חלפו 6 חודשים יש לבקש אישור ממנהל מעמ בכדי לדרוש אותם כהוצאות.

לצורך מס הכנסה ניתן לקזז את ההוצאה גם לא נדרש במעמ.



Copyright © 2019 financialplan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ מס מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ייעוץ מס
מחפשים יועץ מס? דברו עם אחד עוד היום
אנחנו עובדים עם יועצי המס האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!