financialplan.co.il
כניסה למנהלים
דברו עם יועץ מס מומחה עוד היום
072-3312950
או מלאו פרטים
שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM!

מנהלי הפורום

רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון אלעזר קלירס

רואה חשבון ויועץ מס מוסמך, בעלים של משרד מתמחה בעסקים קטנים ובינוניים. ניסיון של מעל 15 שנה בתחום

כתוב נושא חדש
הודעה / מחבר
תאריך / שעה
23/05/2018 09:26
חשבונית חד פעמית     ו    אבי אבי    

א.נ
בני העובד כשכיר,קיבל לאחרונה שני פרוייקטים באופן פרטי שאחד מהם תשלום של כ-800 ומגוף אחר כ-24000 ש"ח,האם יש דר שיוכל להוציא חשבונית חד פעמית ללא פתחית תיק במע"מ או מס הכנסה,אלו עבודולת ללא הימשכיות.
תודה

23/05/2018 13:17

אכן,
אפשר לגשת למס הכנסה עם מספר תיק ניכויים של המשלם ולהביא אישור ולא צריך לפתוח תיק.
לגבי מעמ המשלמים יכולים להוציא חשבונית עצמית

07/05/2018 12:46

מישהו שלא עבד 8 חודשים בשנת 2016,. ושילם ריסק זמני פרמיה לביטוח אבדן כושר עבודה, כדי לשמר את הפוליסה. מבקש לבצע החזר מס.
בטופס 135, באיזה סעיף עליו לרשום את סכום התשלום לניכוי עבור הפרמיה לא.כ.ע :112,113, 206 207?
האם עליו למלא בנוסף גם טופס 134?
ואם כן, איזה סעיף בטופס? ( סעיף ו' או ז'?)

07/05/2018 16:09

בשאלה לא הוזכר האם מדובר בשכיר או עצמאי או שכיר ועצמאי ביחד
בעקרון לשכיר נמלא שדות 206/207
לעצמאי נמלא שדות 112/113

לפי נתוני השאלה לא עבד 8 חודשים כך שצריך לבדוק האם בכלל
 ניתן לקזז?  יוכר כניכוי רק 3.5% מהכנסה חייבת ממשלח יד או מעסק...

אם מדובר בשכיר שהפסיק לעבוד עדיין יש לבדוק  אם המעביד לא הפקיד מעל 4% מההפקדות בגין אותו שכר שעליו נדרש הקיזוז 

07/05/2018 19:54
מדובר בשכיר     ו    רונן רונן    

לא עבד 8 חודשים
ואז עבד 4 חודשים בסוף השנה כשכיר
אם צריך למלא סעיף 206, האם דרש גם טופס 134?
ואם כן, איך ממלאים אותו?
למשל עלות הפרמיה של א.כ.ע היתה 7000 שקלים
והשכר שהרוויח במשך 4 החודשים בשנת 2016 היה 80,000 שקלים
איך ממלאים את טופס 134?

22/05/2018 14:45

שלום וברכה, קצת יהיה קשה להסביר פה בפורום איך ממלאים את כל הטופס? אבל קח את הנתונים מטופסי 106 תשתמש בשדות שמופיעים בטופס 106 כגון 218 או 248 או 249

22/05/2018 12:20

אדם בשנת 2016 לא עבד עד ספטמבר. ושילם פרמייה לביטוח אבדן כושר עבודה כדי לשמר את הביטוח
החל מספטמבר התחיל לעבוד כשכיר.
מעונין לקבל החזר מס על הפרמיה ששילם בסך 5000 שקלים

  1. בטופס 135 היכן עליו לכתוב האם בסעיף112 או בסעיף 206 ?
  2. ואם בסעיף 206, האם חייבים למלא טופס 134? זה טופס מאוד מסובך. מה עליו למלא שם?

22/05/2018 14:40

נשאלתי שאלה דומה לפני כמה שבועות פה בפורום. נראה לי שהתשובה שם יכולה לעזור גם במקרה שלך.
יש למלא סעיפים 206/207
יש למלא טופס 134
תבדקי מה שרשמתי האם העובד זכאי לניכוי

21/05/2018 21:25
סעיף 102     ו    אוהד אוהד    

שלום,

בסעיף הכנסות ממשכורת/שכר עבודה בדו״ח שנתי של מס הכנסה. האם צריך לסכום את סכום ״המשכורת והתשלומים החייבים במס״ ואת "שווי ההטבה לפי סעיף 102 במסלול הכנסת עבודה"? או האם מספיק לרשום את סכום ״המשכורת והתשלומים החייבים במס״?

תודה
אוהד

22/05/2018 14:36

יש למלא את הסכום הכולל בסעיפים 172/158

09/05/2018 12:15
עוסק פטור     ו    אלחנן אלחנן    

היי,

אני מעוניין בפתיחת עסק בתחום המזון, נתקלתי במאמר על עוסק פטור באתר של חברה להנהלת חשבונות, חסר לי שם רק פיסת מידע אחת, מה ההגבל הכנסה השנתי של עוסק פטור, אשמח גם לדעת על ההגבל של עוסק מורשה.

תודה

09/05/2018 17:07

שלום אלחנן,
מי שפתח עוסק פטור בשנת 2018 מחזור ההכנסות שלו    עד 99,003 ש"ח  

חשוב להגדגיש שעוסק פטור הינה הגדרה למעמ... זה לא פוטר אותו מתשלומים לביטוח לאומי או למס הכנסה.. כדאי לחשב זאת מראש.

עוסק מורשה אין לו הגבלה של מחזור למעמ... 

07/05/2018 09:03
סוג תיק במס הכנסה     ו    יפה יפה    

שכיר שיש לו דירת יחיד היגיע למס הכנסה כדי לשלם מס 10% על השכירות נתנו לו שובר לתשלום בדאר ואמרו לו שפתחו לו תיק מסוג 95 כלומר שכיר עם הכנסות משכירות ובפועל שלחו לו מכתב שפתחו תיק 95 והוא צריך להגיש דוחות כמה שנים אחורה לדעתו זו טעות האם ניתן לבטל את זה ולתקן לתיק 95 הרי הוא שכיר ואינו חייב בהגשת דוחות

07/05/2018 09:32

היתכוונתי שפתחו לו תיק 93 במקום 95

07/05/2018 11:45

שלום יפה,
ייתכן  שיש מידע למס הכנסה שלנישום העיה הכנסות משכירות כבר כמה שנים והוא לא דיווח ... מומלץ בפעם הבאה לדווח ולשדר דרך אתר האינטרנט של רשות המיסים

07/05/2018 12:02
סוג תיק     ו    יפה יפה    

הוא דיווח באתר מה שהם ביקשו מ- 2014 עד היום האם עכשיו הם ישנו לו את סוג תיק ל-95 ובזה יגמר העיניין לדעתך

07/05/2018 16:13

לא יודע..
חסר נתונים על ההכנסות על מספר הדירות על החבות במס
מציע לך לבדוק עם המייצג שהגיש את הדוחות

14/04/2018 03:21

 מס לפי מבחן גיל, כיום בן למעלה מ 70 שנה. פטור מתשלום רווח הון מריביהטבתת בנקאית עד לתקרה של כ 13 אלף שקל, כאשר בישראל הפטור ניתן אוטומטית ע"י הבנק 
מה דינו של בעל פיקדון דולארי בבנק בחו"ל שמשלם מס של 15% על הריבית המתקבלת בחו"ל למס הכנסה ?  
כלומר האם ניתן לבקש את הפטור גם לגבי פקדונות דולארים בחו"ל ולקזז מהמס שמעבירים למס הכנסה ?
לא מצאתי תשובות או הסברים אצל יועצי מס שאני מכיר 
אודה מאד על הבהרת הנושא 
בתודה אבי

06/05/2018 21:32

שלום אבי,
שאלה יפה!

סעיף 25ד לפקודה מדבר על פטור מתאגיד בנקאי או חיסכון מתאגיד בנקאית..
מהי הגדרה של תאגיד בנקאי
בסעיף 1 מופיע תאגיד בנקאי כמשמעותו בחוק הבנקאות

בחוק הבנקאות יש רק בנקים מישראל ולכן לדעתי אין פטור על הכנסות אלו.

06/05/2018 21:32

שלום אבי,
שאלה יפה!

סעיף 25ד לפקודה מדבר על פטור מתאגיד בנקאי או חיסכון מתאגיד בנקאית..
מהי הגדרה של תאגיד בנקאי
בסעיף 1 מופיע תאגיד בנקאי כמשמעותו בחוק הבנקאות

בחוק הבנקאות יש רק בנקים מישראל ולכן לדעתי אין פטור על הכנסות אלו.

11/04/2018 13:52

שלום, משק חקלאי (שהוא גם הבית של שניבני זוג) צורך מים להשקיה. חשבונית מים יוצאת על שם בעל, והעסק רשום על האישה. האם ניתן לקזז מע"מ תשומות בגין החשבונית למרות שהיא רשומה על שם בעל? כי מדובר במשק משותף של שני בני הזוג? האם יש סעיף בחוק שמדבר על זה?
תודה רבה.

06/05/2018 21:26

אכן ניתן לקזז את התשומה אם מדובר בהוצאה בייצור הכנסה

בכדי שיהיה ניתן להכיר בתשומה צריך שהחשבונית תהיה רשומה על שם העסק
ניתן לתת הצהרה על המשלם  ולבקש ממשרד מעמ להכיר בהוצאה  בדרך כלל מקבלים את זה

15/04/2018 20:53
משכורת בחול     ו    קובי קובי    

שלום רב,
אני בעל אזרחות אירופאיות בנוסף לאזרחות הישראלית שלי.
בהווה אני שוקל מעבר לדנמרק ואשמח לדעת לפי האמנה של מדינת ישראל עם מדינת דנמרק-

1. האם יהיה עליי לשלם מיסים למדינת ישראל במידה ואני שכיר בחוץ לארץ ובמידה ומרכז חיי יהיה בדנמרק.
2. במידה ואבחר לעבוד בחברה שיושבת בישראל אך בפועל אעבוד מדנמרק האם יהיה עליי לשלם מס למדינת ישראל( שוב מרכז חיי לא יהיה בארץ).


תודה מראש על היענות

06/05/2018 21:19

שלום קובי,
אתה אכן נוגע בנקודה .. בכדי להיות חייב במס בישראל אתה צריך להיות מוגדר כתושב ישראל כשחלק מההבחנות הינם שמרכז חייך בישראלץ
במידה ואינך תושב ישראל ולא חי בפועל בישראל אתה לא חייב במס בישראל גם ללא האמנה...

לגבי חובת ניכוי במקור שחלה על המעסיק זו סוגיה בפני עצמה.
מחכים לך בישראל :))

25/04/2018 08:06

שלום,
השקעה בקרן המגייסת כספים לפרוייקטי בניה מגורים/מסחרי.
אלו מיסים/תשלומים נדרש המשקיע לשלם בכל השלבים: מהרכישה ועד למימוש הרווחים?
בכל מקום ששאלתי תמיד התשובות לא היו מדוייקות או לא  ברורות כלל.
כולם מדברים על "כמה תרויח מההשקעה"
תודה.

06/05/2018 21:14

שלום יעקב,
למזלינו הרב אין מיסים על השקעה
אלא אם כן אנו נכנסים למס רכישה
כוונתך מן הסתם על הרווח במידה ויהיה...

הפורום פה מידי מצומם בשביל לענות על שאלות אלו
אבל בגדול צריך להבין את מהות הרווח:  רווח הוני? רווח שתקבל כנגד הלוואה או כנגד דיבדנד... 

04/05/2018 13:02

שלום
במהלך 2017 נוכו לי במקור 25% מס על מכירת נ"ע 
אני זכאי לפטור ממב על סעיף נכות רפואת לפי 9א(5)
אם אני אכלול בדו"ח 1301 את הניכוי במקור יש סיכוי שאזוכה על המס .
האם זה קשור לתקרת הכנסה"
תודה על התייחסות

06/05/2018 21:10

שלום מרצ'ל ,
אכן לנכה יש תקרת פטור עליו לבחור במסלול שנוח לו
או מיגיעה אישית או מהכנסה פאסיבית

ההחזר יתכן ויהיה בגלל גורמים נוספים שאין כאן מקום להרחיב

05/05/2018 09:55

שלום רב.
איך למלא בקשה כשכיר ואיזה סעיף רלוונטי יש למלא בטופס 135, לדיווח על הוצאה מוכרת בגין השתלמות מקצועית.
שכן, לא מצאתי כל סעיף הוצאה מתאים בטופס 135.
זאת כמובן בהנחה, שצורפו לבקשה טופס 106, והחשבוניות הרלוונטיות, וההוצאה המדוברת אכן שימשה אותי לשם השתכרות במקצועי הכללי ולאו דווקא לשם שמירת מקום עבודתי הנוכחי.
בתודה.

06/05/2018 21:08

שלום יובל,
השתמלות הכרחית לשכיר (לא לימוד תואר)  תוכר כהוצאה ועל כן יש להוריד את גובה ההכנסה בסכום ההוצאה ולצרף מכתב לפקיד שומה על מהות ההוצאה.
 בדרך כלל לא מוכרות הוצאות לשכירים ועל כן יש לנמק במכתב את מהות ההוצאה.

בברכה

10/04/2018 17:39
דיני מיסים     ו    יוסי דורי יוסי דורי    

שלום רב

רציתי לשאול בבקשה
לאחר שרשות המיסים ביקשו וקיבלו ספרים לשנת המס 2013
כמה זמן יש לרשות המיסים לתת תשובה על השומה?

האם יש חובה על רשות המיסים לא לענות את הנישום מבלי לתת לו תשובה?

בברכה
יוסי דורי

10/04/2018 18:53
תשובת מס הכנסה     ו    יוסי ד יוסי ד    

הכוונה
"לענות את הנישום"

10/04/2018 13:03

האם המיסוי על מכירה של סיגריות מגולגלות הוא זהה למיסוי של סיגריות רגילות?
או שהמיסוי כעל טבק לגלגול?
תודה לעונים

28/01/2018 10:43

אני מעוניין לרכוש מאדם פרטי קרקע לבנייה.
הקרקע מאושרת ומוכנה לבנייה, נחתם חוזה מול קבלן על בניית הבית וכבר שולם לו הסכום הראשון ויש כבר קלונסאות.

מחיר העסקה הוא 1,200,000. האם אני צריך לשלם מס 6% על כל הסכום? או שניתן לעשות קיזוז מסוים מהסכום עקב העובדה שבערך 15-20% מהשווי של הקרקע הוא עקב התשתיות, המיסים לעירייה ששולמו עליה, עבודות הפיתוח, התשלום לאדריכלים ועוד?

09/04/2018 11:10
תגובה     ו    מוטי מוטי    

אותה המלצה שנתתי לבחור אחר בפורום...
ממליץ לך בחום לדבר עם מומחה למיסוי מקרקעין שעבדנו איתו מספר פעמים בעבר,
שמו אנדרי קליין- 0522661241.
הוא יוצא רשות המיסים ובעל נסיון של 30 שנה בתחום, מומלץ בחום רב!

02/04/2018 19:34

שלום רב,
אשמח לעזרה ראשונית בהבנת החלופות שעומדות לפני ע"פ הפרטים הבאים:

המשפחה לקראת עסקת קומבינציה על בסיס מגרש מבוקש במרכז הארץ.

הדירות אשר יתקבלו בתמורה לקרקע יחולקו בין 3 בני משפחה (אבא שלי ושני האחים שלו).

תמורה צפויה סה"כ היא 9 דירות (3 דירות לכל אח).

תיאור השאלה:
אבא שלי רוצה לחלק לי ול 2 האחים שלי 2 מתוך 3 הדירות (החלוקה נדרשת להיות בתמורה שווה בין כולנו).

מה החלופות ומה המשמעויות של אותן חלופות לחלוקת הדירות הדרושה (מיסוי, זכויות ועוד) ?

בברכה,

אבי

09/04/2018 11:06

שלום אבי,
ממליץ לך בחום לדבר עם מומחה למיסוי מקרקעין שעבדנו איתו מספר פעמים בעבר,
שמו אנדרי קליין- 0522661241.
הוא יוצא רשות המיסים ובעל נסיון של 30 שנה בתחום, מומלץ בחום רב!

08/04/2018 21:59

שלום,
יש לי שאלה לגבי מיסוי של חברה בע"מ - אם החברה שלי נמצאת בהפסד (הוצאות גדולות מהרווחים) אבל היא גם משקיעה בשוק ההון. האם ניתן לקזז את מס רווח ההון מול מס החברות השלילי?

תודה,
יגאל

22/03/2018 21:31
משכורת עמלה מחו"ל     ו    משה משה    

אני מעוניין לתווך עסקאות בין יצרנים מסין ללקוחות באירופה וארה"ב
אין מדובר חברות ישראליות
הפעילות שלי תבוצע בעיקר מישראל באמצעות מחשב
את המשכורת / עמלה אקבל באמצעות העברה בנקאית
האם אהיה מחיוב גם בתשלום מע"מ ?
האפ עלי להירשם שעוסק מורשה ?

18/03/2018 14:25
הפסקת רישיון     ו    א א    

שלום רב

רציתי לדעת כיצד ניתן להקפיא/ להתלות את רישיון יועץ המס, והאם תמיד ניתן לבטל את ההקפאה הנ"ל, מבלי שהדבר יהיה כרוך בהשקעה כלשהי.

כמו כן, באם יש דברי חקיקה שרלוונטיים אודה על הפנייה.

אודה על תשובה.

23/02/2018 13:09

רכשתי דירה על הנייר מיזם לפני 4 שנים בבניין חדש שנבנה וטרם אוכלס.
מהו המועד שבו אני נחשב בעל הדירה (שהיא שלישית) לצורך מיסוי למשל מס ריבוי דירות אם ייושם. האם יום החוזה או יום תשלום מס רכישה או יום הכניסה?
והאם בכל מקרה צריך לדווח השנה למס הכנסה על המועד הרלוונטי לרכישה הדירה שלישית?
בתודה, אברי


   123456הבא »   

Copyright © 2018 financialplan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ מס מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ייעוץ מס
מחפשים יועץ מס? דברו עם אחד עוד היום
אנחנו עובדים עם יועצי המס האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!