financialplan.co.il
כניסה למנהלים
דברו עם יועץ מס מומחה עוד היום
072-3312950
או מלאו פרטים
שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM!

מנהלי הפורום

רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון אלעזר קלירס

רואה חשבון ויועץ מס מוסמך, בעלים של משרד מתמחה בעסקים קטנים ובינוניים. ניסיון של מעל 15 שנה בתחום

כתוב נושא חדש     « לעמוד הפורום
שלום אביב,
תודה על תשובתך.

אשמח לקבל עוד כמה הבהרות.

אני מתכוונת להודיע למס הכנסה ולביטוח לאומי על עזיבת הארץ ולא להמשיך לשלם ביטוח לאומי.
כך שאני לא אהיה תושבת ישראל יותר.

מה אני יכולה לעשות במצב זה?
האם אני אצטרך לשלם מסים גם במקרה זה?
האם יש איזושהי דרך להקטין את תשלום המס, כי הקרן כלואה בישראל?

תודה,
אור
25/11/2014 21:30

שלום,

יש לי קרן פנסיה. אני מתכננת לרדת מהארץ בזמן הקרוב ולמשוך את כל כספי הפנסיה. ידוע לי על מס של 35% על משיכה לפני הזמן.
האם יש באפשרותי לחכות שנה-שנתיים ולהגיע לארץ פעם נוספת לביקור ולהראות שאין לי הכנסות בארץ ולמשוך את הכספים ללא מס?

תודה,
אור

26/11/2014 08:39

אור בוקר טוב,

לפי סעיפיים 34 ן- 38 לתקנות תקנות מס הכנסה (כללים לאישור ולניהול קופת גמל), ישנם מס' מצבים בהם ניתן למשוך כספי תגמולים בסכוםחד פעמי פטור ממס.

מבחן ההכנסות הנמוכות: לפי סעיף 34 (ב) (2)  התנאי הוא שאין לך ולבת זוגתך הכנסות העולות על סכום ההכנסה המזערית (סכום שכר מינימום בחודש).
 קופת הגמל/פנסיה תשלם את ההפרש בין הכנסתכם המוצהרת לשכר המינימום.
תוקף התשלום הוא לחודשיים מעבר לחודש בה ניתנה הצהרה כאמור ולאחר מכן יש להגיש תצהיר מחדש.

יש לקחת בחשבון שכל עוד הינכם בגדר תושבי ישראל לעניין מס הכנסה , הרי הכנסתכם בחו"ל נחשבת כהכנסה בארץ לצורך חישוב המס.

26/11/2014 20:54
המשך שאלה     ו    or.ginler@gmail.com or.ginler@gmail.com    
« הודעה נוכחית

שלום אביב,
תודה על תשובתך.

אשמח לקבל עוד כמה הבהרות.

אני מתכוונת להודיע למס הכנסה ולביטוח לאומי על עזיבת הארץ ולא להמשיך לשלם ביטוח לאומי.
כך שאני לא אהיה תושבת ישראל יותר.

מה אני יכולה לעשות במצב זה?
האם אני אצטרך לשלם מסים גם במקרה זה?
האם יש איזושהי דרך להקטין את תשלום המס, כי הקרן כלואה בישראל?

תודה,
אור

27/11/2014 08:31

בהמשך לשאלתך קיימות עוד מס' אופציות:

1. במידה וסך החיסכון  שנצבר בקופת הפנסייה נמוך  מ- 93,117 ש"ח (נכון לשנת 2014),  ניתן למשוך אותו באופן חד פעמי. צעד זה אפשרי רק בהגיעך לגיל 67 ומעלה.
2. ניתן למשוך את מרכיב הפיצויים מסך הצבירה בקופת הפנסיה וזאת במידה והפיצויים לא נמשכו בעבר ובכפוף לתקרה הפטורה ממס.
3. כספים שהופקדו בקופה עד שנת 2000 ניתנים למשיכה כסכום חד פעמי וזאת בתנאי שהיו הפקדות עד שנת 2000.
4. ניתן גם לבקש היוון הקצבה בקרן הפנסיה בכפוף לתנאים בתקנות.

Copyright © 2019 financialplan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ מס מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ייעוץ מס
מחפשים יועץ מס? דברו עם אחד עוד היום
אנחנו עובדים עם יועצי המס האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!