financialplan.co.il
כניסה למנהלים
דברו עם יועץ מס מומחה עוד היום
072-3312950
או מלאו פרטים
שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM!

מנהלי הפורום

רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון אלעזר קלירס

רואה חשבון ויועץ מס מוסמך, בעלים של משרד מתמחה בעסקים קטנים ובינוניים. ניסיון של מעל 15 שנה בתחום

כתוב נושא חדש     « לעמוד הפורום
תודה על התשובות. אך עדיין, האם בעת  חתימת ההסכם עם עו"ד שילווה אותנו בעסקת פינוי בינוי יצויין שכל המיסוי שיוטל מרשות המיסים על דיירי הבניין ישולם ע"י היזם/ הקבלן מספיקה כדי שלא אשלם מס עבור הדירה השנייה או שעדיין הפירצה קיימת.!!!. ואם כן, מה עושים?
אף תודות מראש...
09/09/2015 12:17

שלום, יש לי דירה המושכרת ועד עתה שילמתי עבורה 10% מס על שכר דירה ( התשלום עובר את הסכום הפטור).
עתה הבניין עובר הליך פינוי בינוי (תמא 38/2) ונקבל תשלום חודשי מהקבלן במקום שכר הדירה למשך תקופת הבניה. האם עלי לשלם מס על תשלום זה כאילו היה שכר דירה?

11/09/2015 18:50

במילים אחרות, תשלומי הקבלן מפצים על אובדן דמי השכירות ולכן יש להניח 
שהכנסות אלו יראו בהם כאילו היו דמי שכירות וימוסו בהתאם. 

בהצלחה 

13/09/2015 00:56

פרק חמישי (סעיף 49 כב )הנוגע לפינוי בינוי ? מדובר בעסקת מכר חלקי - קומבינציה לפי  תמא 38/2 - פינוי בינוי. 

19/09/2015 21:15

שלום נירית, 
בשאלתך הראשונה לא ציינת פרטים הנוגעים למכירה של דירת המגורים ליזם כאמור 
ומאחר והזכרת תשלומים חודשיים המפצים ככל הנראה על אובדן הכנסה מצידך של דמי שכירות אזי יש להניח שהקבלן מפצה אותך על כך. 

באשר למכירת הדירה ליזם/קבלן יש לבחון את המקרה לעניינו ולבדוק האם עסקה זו יש לגביה פטור ממס וסביר להניח שתקבלי פטור. 

שימי לב שבכל מקרה יש תקרת שווי לפי הגבוה מבין שני תנאים !!!! בסעיף שציינת כך שאין מתנות חינם והעניין יהיה מיסוי לפי חוק מיסוי מקרקעין או מיסוי לפי פקודת מס הכנסה. 

לדוגמא אם השווי שנקבע הינו 1.5 מליון ש״ח לפי אחת מההגדרות אזי התשלומים החודשיים אם מוגדרים כחלק מעסקת פינוי בינוי ימוסו לפי חוק מיסוי מקרקעין ואם התשלומים החודשיים מהיזם מקורם בהסכם נפרד אזי ״ דין הפיצוי כדין הפירצה אותה הוא ממלא״ 

גמר חתימה טובה 
אסף 

01/05/2017 14:36
« הודעה נוכחית

תודה על התשובות. אך עדיין, האם בעת  חתימת ההסכם עם עו"ד שילווה אותנו בעסקת פינוי בינוי יצויין שכל המיסוי שיוטל מרשות המיסים על דיירי הבניין ישולם ע"י היזם/ הקבלן מספיקה כדי שלא אשלם מס עבור הדירה השנייה או שעדיין הפירצה קיימת.!!!. ואם כן, מה עושים?
אף תודות מראש...

Copyright © 2018 financialplan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ מס מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ייעוץ מס
מחפשים יועץ מס? דברו עם אחד עוד היום
אנחנו עובדים עם יועצי המס האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!