financialplan.co.il
כניסה למנהלים

פורום יועצי מס

מנהלי הפורום:
רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון ויועץ מס מוסמך, בעלים של משרד..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
מענה לעצמאי ושכיר וסגירת תיק
22/12/2019 14:37 שלוום וברכה, האם "משתלם"? לא ברורה השאלה... אם תהיה עצמאי תוכל לקבל עוד כמ
המשך שכר אומנים
02/09/2019 23:44 לפי התשובה שקיבלת מהעירייה מבחינתם זה הכנסה מעסק היית אמורה להוציא קבלות גם
מענה לסגירת תיק במעמ ובמס הכנסה
18/12/2019 14:59 לא ציינת אם אתה עוסק פטור או מורשה אם מדובבר בעוסק מורשה ויש לך ציוד שדרשת
מס על הטענת קורקינטים
08/05/2019 10:11 חברות הקורקינטים משלמות למטעינים עבור הטענות, הן מנכות מס מקסימלי 30% במקור
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון אלעזר קלירס

רואה חשבון ויועץ מס מוסמך, בעלים של משרד מתמחה בעסקים קטנים ובינוניים. ניסיון של מעל 15 שנה בתחום

כתוב נושא חדש     « לעמוד הפורום
שלום 

לפי סעיף9ג  יחיד שמקבל קצבה מחול לא ישלם יותר מס ממה שהיה משלם  בארץ מקור  ההכנסה בכפוף לסעיף 14א .  סעיף 14א  אומר שתושב חוזר ותיק הוא מי שחי יותר מ10 שנים בחול .  הסעיף גם אומר שתושב חוזר ותיק  פטור ממס על כל הכנסותיו מחול לתקופה של 10 שנים בלבד.   השאלה האם סעיף  9ג  נכון גם לתושב חוזר ותיק שחזר לפני 20 שנה?  כמובן שהפטור על הכנסות מחול חלף אחרי 10 שנים והוא צריך לשלם מס !  אבל  האם הוא ישלם מס לא יותר גבוה מארץ מקור הקצבה אילו המשיך לחיות שם ? האם זה עדיין קביל לתושב חוזר ותיק שחזר לפני 20  שנים ?   במילים אחרות האם תושב חוזר ותיק לפי ההגדרה (אחד שחי בחול יותר מ10 שנים)  לא תלויה מתי הוא חזר ואי לכך 9ג קביל לגבי גובה תשלום המס שלו ? תודה  
08/05/2019 13:40
« הודעה נוכחית

שלום 

לפי סעיף9ג  יחיד שמקבל קצבה מחול לא ישלם יותר מס ממה שהיה משלם  בארץ מקור  ההכנסה בכפוף לסעיף 14א .  סעיף 14א  אומר שתושב חוזר ותיק הוא מי שחי יותר מ10 שנים בחול .  הסעיף גם אומר שתושב חוזר ותיק  פטור ממס על כל הכנסותיו מחול לתקופה של 10 שנים בלבד.   השאלה האם סעיף  9ג  נכון גם לתושב חוזר ותיק שחזר לפני 20 שנה?  כמובן שהפטור על הכנסות מחול חלף אחרי 10 שנים והוא צריך לשלם מס !  אבל  האם הוא ישלם מס לא יותר גבוה מארץ מקור הקצבה אילו המשיך לחיות שם ? האם זה עדיין קביל לתושב חוזר ותיק שחזר לפני 20  שנים ?   במילים אחרות האם תושב חוזר ותיק לפי ההגדרה (אחד שחי בחול יותר מ10 שנים)  לא תלויה מתי הוא חזר ואי לכך 9ג קביל לגבי גובה תשלום המס שלו ? תודה  

08/05/2019 14:56

יש חוזר מס הכנסה מיום 15/12/2002  שקובעת שההקלה הזו ממשיכה לחול על כל עולה ואינה מוגבלת לתקופה מסוימת ממועד עלייתו 

Copyright © 2020 financialplan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ מס מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ייעוץ מס
מחפשים יועץ מס? דברו עם אחד עוד היום
אנחנו עובדים עם יועצי המס האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!