financialplan.co.il
כניסה למנהלים

פורום יועצי מס

מנהלי הפורום:
רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון ויועץ מס מוסמך, בעלים של משרד..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
דוח שנתי וקיצבת אזרח ותיק
02/03/2021 16:29 קיצבת אזרח ותיק ודוח שנתי02/03/2021מחבר:דניאלתאריך:02/03/2021 14:14 שלום רב
ניהול יומן פגישות
03/02/2021 11:32 שלום יש לי שאלה  מי חייב לנהל יומן פגישות על פי מס הכנסה? כלומר ידוע שר
שאלה: סעיף 9א לפקודת מס הכנסה
16/05/2021 18:42 אני מנסה למלא טופס 135 החזר מס עבור אבי לשנת המס 2017: קראתי בעיון את קובץ
פטור ממס הכנסה
24/01/2022 17:10 שלום רב. יש לי פטור מלא ממס הכנסה. האם אשתי יכולה להגיש בקשה להחזרים עבור ש
כניסה לפורום

מנהלי הפורום

רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון אלעזר קלירס

רואה חשבון ויועץ מס מוסמך, בעלים של משרד מתמחה בעסקים קטנים ובינוניים. ניסיון של מעל 15 שנה בתחום

כתוב נושא חדש     « לעמוד הפורום
שלום,

עברתי כ-5 יישובים בשנה האחרונה (בגלל צרכי עבודה) וכולם היו יישובים מזכים, ביניהם קרית שמונה ונהריה. כהתקשרתי לברר לגבי אישור תושבות מסרו לי שנותנים אישור תושבות רק למי שגר 12 חודשים לפחות. 


ממה שהבנתי, אני זכאי להחזרי מסים גם אם עברתי בין יישובים מזכים. מה ניתן לעשות אם הם לא מוכנים להוציא אישור תושבות? 
30/12/2020 19:04
« הודעה נוכחית

שלום,

עברתי כ-5 יישובים בשנה האחרונה (בגלל צרכי עבודה) וכולם היו יישובים מזכים, ביניהם קרית שמונה ונהריה. כהתקשרתי לברר לגבי אישור תושבות מסרו לי שנותנים אישור תושבות רק למי שגר 12 חודשים לפחות. 


ממה שהבנתי, אני זכאי להחזרי מסים גם אם עברתי בין יישובים מזכים. מה ניתן לעשות אם הם לא מוכנים להוציא אישור תושבות? 

31/12/2020 06:56
מעבר בין ישובים     ו    אורח אורח    

אדם שהתגורר ביישוב הנכלל ברשימת היישובים שמעניקים זיכוי, ועבר להתגורר ביישוב אחר, שגם הוא ברשימת היישובים המזכים, יהיה זכאי לזיכוי ממס אם השלים 12 חודשי מגורים במצטבר בשני היישובים, גם אם בכל אחד מהם בנפרד הוא התגורר פחות משנה.

תשיג אישור מגורים מכל ישוב , צרף אותם לדוח השנתי/בקשה להחזר מס ותצרף נספח בו תפרט היכן גרת והתקופות.

05/01/2021 13:49

כי גרתי פחות מ-12 חודשים.
האם מס הכנסה יקבל אישורים אחרים? או שהם מחוייבים להוציא לי?

24/01/2021 13:06
אישור     ו    אורח אורח    

מס הכנסה דורש שהישוב ימלא טופס 1312 (חפש בגוגל).
עיון בטופס מראה שיש רובריקות של תאריכים ולכן אין סיבה שהישוב לא ימלא אישור עבור תקופת מגוריך גם אם זו הייתה פחות משנה.
ממליץ לך לעשות כך:
תעביר למזכירות הישוב את הטופס ותבקש שימלאו עבור התקופה שגרת בישוב , הם חייבים לעשות זאת.
לא עשו ?
תוציא להם מכתב אזהרה לפני תביעה על נזק כספי שהם גורמים לך.
עדין מתעקשים ?
תגיש תביעה בבית משפט שלום (אפשר באופן מקוון).

Copyright © 2022 financialplan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ מס מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ייעוץ מס
מחפשים יועץ מס? דברו עם אחד עוד היום
אנחנו עובדים עם יועצי המס האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!