financialplan.co.il

פורום יועצי מס

מנהלי הפורום:
רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון ויועץ מס מוסמך, בעלים של משרד..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
מענה למשכורת מבוטחת
12/09/2021 11:37 שלום וברכה, נכנסים  לתלוש ושם מופיע הנתון ניתן לראות זאת גם בטופס 106 לשנה
תודה על התשובה לפי "דע זכויותייך" לשנת 2016
22/12/2020 10:41 הסתכלתי באתר מס הכנסה ,לפי ,דע זכויותיך" עמ' 65, ראיתי שכתוב "2 .הזיכוי יי
שכר סופרים
17/01/2021 20:46 מענקי קורונה מתייחסים להכנסות מעסק ובהתאם לדיווח מחזורי מעמ אם הכנסות אלו
האם צריך לעשות תיאום מס אם אני מקבל מלגה מהאוניברסיטה?
14/01/2021 11:56 אני שכיר. בטופס 101 בסעיף ה' ראיתי שכתוב משהו על מלגה. בשנת 2020 קבלתי מלגה
כניסה לפורום

הצעת חוק –נשים חרדיות ללא בגרות ישמשו יועצות מס

חברי הכנסת, משה גפני, יו"ר ועדת הכספים ואורי מקלב מסיעת יהדות התורה, הגישו הצעת חוק שתאפשר לנשים חרדיות ללא בגרות לשמש יועצות מס. לטענתן כיום לא מאפשרי משרדי הממשלה את הכשרת נשים חרדיות לתפקיד, מטעמי "התפלפלות משפטית". הצעת החוק באה על רקע הביקורת הקשה שנשמעה בחודשים האחרונים, על..


התחזית צופה תשואה של 0.2% לקופות הגמל בדצמבר

התשואות של קופות הגמל עשוית לנוע בטווח שביו תשואה שלילית המוערכת ב-0.3% עד לתשואה חיובית כ-0.5%, כשהנתונים הללו הם לפי נתוני מיטב. בית ההשקעות ציינו כי עקב העליות בשוק המניות, צפויה להיות תשואה חיובית מתונה שהקופות יציגו בדצמבר. ההשקעות טוענים כי אגרות החוב הקונצרטיות והממשלתיות ירדו וכתוצאה מכך,..


אחרי חצי שנה של מיתון, המשק הישראלי חוזר לצמוח

נתונים שפירסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מראים, שבחודש האחרון צמח המשק באחוז אחד. פרשנים כלכליים מפרשים את הצמיחה כיציאה איטית מן המיתון אך ממהרים לומר שאין זה אומר שישראל יצאה מן המשבר הכלכלי, שכן צמיחה שכזו איננה אומרת דבר על מצבו האמיתי של המשק. בעקבות הנתונים הערכה היא, שהריבית במשק תעלה באחוז..


דו"ח חודק נגד חברות הביטוח ומנהלי קופות הגמל: בגללם הציבור יפסיד את הפנסיה שלו

דו"ח ביניים שהוציאה ועדת חודק, אשר בוחנת את שוק האשראי בחוץ בנקאי, מעלה ביקורת קשה נגד חברות הביטוח וקופות הגמל, בעקבות העובדה שהם הציבו תנאים בפני חברות שהנפיקו אגרות חוב. ביקורת זו באה על רקע הדיווחים שהגיעו בחודש שעבר מחברת אפריקה ישראל , על חוסר היכולת להחזיר את חובותיה. חובות שמגובים..


אחרי שבועות של תקווה, ההתאוששות נבלמת

 במשרד האוצר טוענים שבחודש אוגוסט היתה בלימה בהתאוששות במשק, זאת אחרי שבועות של אופטימיות לפיה המשק יצא מן המשבר. הערכות אלו יצאו אחרי שהתגלתה ירידה בפעילות הריאלית, בייצור התעשייתי ובפדיון. עם זאת, נרשמה יציבות בגביית מסים, עליות ביצוא ויבוא וכן השוק הנדל"ן. אם נשפוט על פי תחושת בעלי..


ניקולא סרקוזי מציע- מס על עסקאות בינלאומיות

נשיא צרפת ניקולא סרקוזי מתכוון להציע, בפגישת G-20 למנהיגי המדינות השונות, להטיל מס כלל עולמי על עסקאות בינלאומיות . המס על פי סרקוזי יקרא "מס טובין" ומטרתו למנוע מספקולנטים להרוויח ובאמצעותו ניתן יהיה לעזור למדינות מתפתחות ולממן את נזקי המשבר הכלכלי. מומחים טוענים שבריטניה וארה"ב..


אחרי אפריקה ישראל, עכשיו גם צים מודיעה שאיננה יכולה להחזיר חובות

שבועיים אחרי שחברת אפריקה ישראל של לב לבייב הודיעה שאיננה יכולה לעמוד בחובותיה, הודיעה השבוע חברת צים של האחים עופר, שאין באפשרותה להחזיר את חובותיה המגיעים לסך כולל של 1.3 מיליארד שקל.  לפי רואי החשבון של חברת צים, משרד קלסמן וקלסמן, אם החברה לא תפתח בתוכנית הבראה או תקבל סיוע חיצוני היא תחדל..


ירידה בהכנסות הממשלה ממסים

נתוני חודש אוגוסט חושפים גירעון של יותר מ19 מיליארד שקל לממשלה, זאת בעקבות ירידה מתמשכת בהכנסות המדינה ממסים. בחודש אוגוסט הסתכמו הכנסותיה של המדינה ממסים ב14.5 מיליארד שקל, זאת לעומת 14.9 באוגוסט שעבר. בסך הכל, יש ירידה של יותר מ10 מיליארד שקל מהכנסות המסים במשך כל השנה, לעומת שנה שעברה.


הערכות בעולם: אנחנו יוצאים מהמיתון

בשורה של מדינות מעריכים, כי אנו נמצאים בשלבי הסיום של המיתון וביציאה מן המשבר הכלכלי שהקיף את העולם בשנה האחרונה. הנתונים ברחבי העולם מראים שיותר ויותר כלכלות חזרו לנתוני צמיחה ברבעון האחרון, מה שאיפשר ללא מעט כלכלנים לטעון, שהעולם יוצא מהמיתון. בישראל הערכה היא, שהמיתון נגמר למרות שמשרד האוצר ובנק..


מדד יולי עלה ב1.1%. הערכה- העלייה בעקבות העלאת מסים

מדד המחירים לצרכן של חודש יולי אשר פורסם ב16 לחודש, הפתיע את השוק, כאשר התברר שהוא עלה ב1.1%. העלייה ככל הנראה נבע בין היתר, מהעלאת המסים שביצעה הממשלה בתקציב המדינה, העלאת המע"מ באחוז אחד והטלת מס בצורת. הערכת הפרשנים היא, שהעלאת המדד תיאלץ את הנגיד לעלות את הריבית במשק ל0.75%. הערכה היא..


בניגוד לצפוי, מחירי המכוניות הקטנות נשארו אותו הדבר למרות ירידת המס

בניגוד לציפיות, מחירי מכוניות קטנות, אשר היו אמורות להנאות מהורדת מחירים, נשארו אותו דבר גם אחרי הטלת המס הירוק . אומנם מחירי רוב  דגמי המכוניות עלו, אך הציפייה היתה מכוניות קטנות, שנחשבות מזהמות פחות, ייהנו מירידה במחירים. אחרי בדיקה שנערכה התברר, שמחירי מכוניות אלו נשארו אותו הדבר. הסיבה..


אחרי דיונים ממושכים בכנסת: פשרה בחוק המטפלות

אחרי דיונים ממושכים בכנסת, הגיעו משרד האוצר וועדת הכספים לפשרה לגבי חוק המטפלות. על פי הפשרה, תוענק לכל אם עובדת החל מ2012, שתי נקודות זיכוי במס בשווי 197 שקל לחודש, על כל ילד מעל גיל 5. עלות ההצעה למדינה היא 600 מיליון שקל. הפשרה התקבלה אחרי שמשרד האוצר סירב לקבל את פסיקת בית משפט העליון, שקבע..


הפתעה: זינוק בהכנסות המדינה ממסים

 למרות המשבר הכלכלי, עלו הכנסות המדינה ממסים בחודש יולי ל-18.06 מיליארד דולר, הכנסות שיא מאז יולי 2007, אז הכנסות המדינה ממסים היו 18.18 מיליארד דולר. הערכה היא, ששיא זה נובע כתוצאה מעלייה במע"מ, עלייה ריאלית בהכנסות, ורכישת כלי רכב לפני תחילת המיסוי הירוק באוגוסט. במשרד האוצר אומנם..


ארגון לשכת רואי החשבון וארגון העצמאים נגד שר האוצר

ארגון לשכת רואי החשבון וארגון העצמאים והעסקים (לה"ב) הגישו השבוע בג"ץ נגד שר האוצר, יובל שטייניץ, זאת עקב החלטתו לעלות מסים והכפלת התקרה לביטוח לאומי. בעתירתם טוענים העותרים, כי בהכפלת ביטוח לאומי מ46% ל58% עבור מי שמשתכר בין 38 אלף שקל ל77 אלף שקל, הופך שר האוצר את ביטוח לאומי למס..


בחודש ספטמבר נשלם חצי יום חופש לקרן סיוע לעסקים

בתלוש המשכורת של חודש ספטמבר, יגלו השכירים במדינת ישראל, שורה שבה יהיה כתוב "תשלום לקרן הסיוע לעסקים". מאחורי שורה זו מסתתר תשלום חד פעמי שיגבה מהשכירים, לצורך מימון עסקים שנקלעו למצוקה במשבר הכלכלי. גביית מס זה, נקבע בחוק ההסדרים האחרון ועל פיו, ישלמו המעבידים תשלום בגובה יום חופש אחד..


המיסוי הירוק הביא להורדה במחירי הרכב

כצפוי, המיסוי הירוק אשר החל בתחילת אוגוסט, הביא לירידה במחירי כלי הרכב. מלבד המיסוי הירוק, גם שער הדולר הנמוך הביא לירידה במחירי כלי הרכב בחודש אוגוסט. הירידה המסתמנת היא בין אלף שקל לעשרת אלפים שקלים. עם זאת, מחירי מכוניות יוקרה כמו מרצדס, יגואר וולבו, עלו ביותר מעשרת אלפים שקל בממוצע


Copyright © 2021 financialplan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ מס מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ייעוץ מס
מחפשים יועץ מס? דברו עם אחד עוד היום
אנחנו עובדים עם יועצי המס האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!