financialplan.co.il

פורום יועצי מס

מנהלי הפורום:
רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון אלעזר קלירס
רואה חשבון ויועץ מס מוסמך, בעלים של משרד..
הודעות רלוונטיות מהפורום:
תשלום מס על הכנסה מפנסיה ופיצויים
17/10/2020 20:38 לגבי אביך צריך להבין האם הקצבה שהוא מקבל זו קצבתו היחידה? לצורך חישוב ההיו
פטור ממס הכנסה
16/09/2021 20:17 שלום רב, ביטח לאומי הכיר לתקופה של 8 חודשים בנכה עבודה כ"נכה נזקק" לפי תק
שאלה לגבי מדרגות מס
19/05/2021 19:01 על הכנסה חודשית משכר ברוטו של 8000 ש"ח במידה ויש 4.75 אין מס הכנסה לתשלום
פתיחת עוסק פטור
06/08/2021 11:32 שלום, אני שכיר במשרה מלאה בחברה ומעוניין במקביל (כעצמאי) לתת שיעורים פרטיי
כניסה לפורום

הקלד את שאלתך בתיבה למטה ולחץ שלחתחום השאלה:

השאלות והתשובות האחרונות בנושא יועצי מס

אני מעוניין לפתוח עסק קטן המתעסק בייבוא ושיווק. בתור התחלה על מנת שאוכל להבין את פונטנציאל העסק, רציתי לדעת אם בתחום זה אפשר להירשם כעוסק פטור. תודה על כל תשובה. גיא 19/03/2014
שלום רב כן אפשר, בתנאי שהמחזור נמוך מ-76,000 ש"ח התשובה ניתנה על ידי אברהם זומר, יועץ מס מוסמך, הרטום 9 הר-חוצבים ירושלים, טלפון: 050-5783280
שלום, אני עוסק פטור שעובדת אצל מלכ"ר , אני אמורה להפוך לעוסק מורשה בקרוב - מה זה אומר לגבי תשלום המע"מ? האם המלכ"ר חייב לשלם לי את תוספת המע"מ, או שהוא לא מזדכה עליו ולכן הוא לא חייב לשלם? 27/02/2014
המלכ"ר אמנם לא מזדכה על המע"מ אבל אתה תהיה חייב לשלם מע"מ מתוך התשלום שתקבל. לכן כדאי לך להעלות את המחיר בערך תוספת המע"מ ע"מ שתשלום המע"מ לא יהיה על חשבונך. התשובה..
קיבלתי צ'ק למוטב בלבד על שמי, שמטרתו העברת הסכום מראובן לשמעון (רק שאת הצ'ק רשמו על שמי). הבנתי שהסכום יראה בחשבון הבנק שלי בכל מקרה. מה עלי לעשות כדי שזה לא יראה כהעלמת מס? (האם זה שאפקיד את כל הסכום מיד לחשבון של שמעון יעזור?) 02/02/2014
מהירות העברת הסכום לשמעון אינה רלוונטית. הטוב ביותר יהיה לקבל הצהרה חתומה מראובן על כך כי הסכום הנ"ל ניתן לך רק ע"מ להעבירו לשמעון תמורת שרות זה או אחר, ואתה משמש כשליח בלבד מסיבה טכנית..
אני שכיר שמרוויח בערך 5000 שקל בחודש , ומעוניין לפתוח גם עסק בתחום התכשיטים אני לא יודע מה הרווח הצפוי אבל אני משער שזה יהיה מעל 30,000 שקל בשנה בערך. מה עדיף לי לעשות לפתוח עוסק מורשה או פטור , או לחכות 3 חודשים ולתנהל כך ורק אז לפתוח תיק אם העסק מצליח ? 02/02/2014
ההחלטה אם לפתוח עוסק פטור או מורשה היא מורכבת, יש גורמים שונים שכדאי לקחת בחשבון ולא רק גובה ההכנסה הצפוייה. על רגל אחת נראה כי בעסק של תכשיטים בו השקעה במלאי, חומרים, שכירות וכד' היא גבוהה..
האם ניתן לחזור מעסק מורשה לעסק פטור ובמה זה כרוך? 07/12/2013
ניתן לחזור במידה ומוכיחים שההכנסות נמוכות באופן רציף (קרי מספר שנים). במקרים כאלו יכול במשרדי המע"מ לדרוש ממך החזר על מע"מ שקיבלת
אני ואשתי שתינו עובדים מהבית במחשבים משהו דומה אבל אני מתכנת מחשבים והיא רושמת פקודות למחשב . האם שנינו נקבל נקודות זיכוי בנפרד או שיעשו חישוב מאוחד 21/11/2013
אם שניכם עובדים כשכירים או בעסקים שונים – חישוב הנקודות הוא בנפרד. אם אתם באותו עסק כשותפים, החישוב מאוחד, על שם הבעל, והוא יקבל מעט יותר נקודות זיכוי. אם אתם באותו עסק והאישה היא שכירה של..
האם יועצי מס חייבים להיות בעלי הכשרה מלאה או שיש סיכוי שמי שמציג עצמו כיועץ מס למעשה חסר רשיון בתוקף? 19/09/2013
בפסק דין תקדימי ביטל שופט בית משפט השלום את הסעיף בחוק יועצי המס שאסר על הצגת מומחה כיועץ מס באם לא עבר את תהליכי הרישוי והרישום המתאימים. פירוש הדבר שלפחות "לפי החוק היבש" כל אדם יכול..
בוקר טוב האם עובד שכיר שאשתו נכה 100% זכאי לנקודת זיכוי נוספת? 25/08/2013
אין הבדל  בפקודת מס הכנסה  בקבלת נקודות זיכוי  לעובד/ת  או עצמאי/ת   עד 31/12/2004 סעיף 37 לפקודת מס הכנסה  יחיד שכלכלת בן זוגו היית עליו היה זכאי לקבל נקודה זיכוי אחד..
 מה זו נקודת מס, איך מחשבים אותה, איך מחשבים זיכוי שלה? 01/08/2013
שיטת מיסוי ההכנסה בישראל מנסה להיות פרוגרסיבית, כלומר בנויה בצורה מדורגת ומתגמלת לפי פרמטרים חברתיים ודמוגרפיים שונים. אחת הדרכים החשובות אם כן לקביעת (או ליתר דיוק הפחתת) שיעור מס ההכנסה נשענת על..
יש לי עסק עצמאי כבר 20 שנה שהרווח השנתי שלו לא עלה מעולם על המס כמו כן אני מקבלת נכות מהביטוח הלאומי נכות יציבה, עכשיו ילדי רוצים לפתח את העסק ולפתוח חנות , אולם כל אחד מהם מקבל קיצבה כלשהי ולא יכולים לרשום על שמם את העסק. איך אפשר ומה כדאי לעשות ע"מ שאף אחד לא ינזק מקצבאתו? 01/03/2013
המקרה מאד מרכב וחסרים נתונים. אין פתרון קסם לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה. על הכנסות משלמים מס ומקבלי קצבאות מהמדינה מוגבלים בעסקיהם והכנסותיהם. המקרה דורש תכנון מס מקצועי ופרטני בכל מקרה אין אנו..
מה זה מס ירושה? 11/01/2013
מס ירושה, הוא מס שהמדינה מטילה על עזבון (כסף או נכסים) שמקבל אדם. סך המס יהיה אחוזים בודדים מסך העיזבון, והוא יוטל רק מסכום מסוים. מטרת המס לצמצם פערים חברתיים שעוברים מדור לדור (הורים עשירים יגדילו..
ברצוני להוריש לבני את ביתי, האם עליו לשלם מס על כך? 11/01/2013
לפי חוקי מדינת ישראל אם הבן יתגורר בדירה אזי שאין הוא צריך לשלם מס, אך אם ירצה למכור אותה הוא יצטרך לבדוק האם חל עליו פטור ממס, פטור שקיים ב4 מקרים (מכירת דירה אחת ל4 שנים, מכירת דירה יחידה, אם היורש..
השתחררתי משירות לאומי לאחר שירות ארוך במיוחד של שנתים. האם אני זכאית לשתי נקודות זכות כמו חיילות משוחררות? 11/01/2013
לא. פקודת מס הכנסה קובעת כי מענק שתי הנקודות החודשיות, וכפי שוודאי יועצי מס יציינו למשך 24 חודשים החל מיום השחרור, ניתן אך ורק לחיילים וחיילות ששירתו מעבר ל24 חודשים בצה"ל. בני ובנות שירות לאומי,..
כמה זמן מיום הפנייה אל יועצי המס אחורה, יכולים לעזור בהחזרי מס, ומה העמלה שהם גובים בדרך כלל? 11/01/2013
יועצי מס הם למעשה רק גוף מייעץ ומייצג מול מס הכנסה. ככאלה, הם מחוייבים לחוקים הכללים המפורטים בפקודת מס הכנסה. החוק בישראל מתיר תביעות על מקרים שאירעו בשבע השנים האחרונות, ולאחר זמן זה חלה התיישנות,..
האם מקבלים נקודות זכות גם כאשר מקבלים דמי אבטלה? 11/01/2013
מדובר בשאלה תיאורתית למעשה. כל המשוחרר משירות ביטחון או שירות לאומי זכאי לנקודת זיכוי אחת כעבור שנת שירות, ושתי נקודות מעבר לשנתים שירות. עם זאת, הנקודות באות לידי ביטוי רק בהחזר על מיסוי, ולכן..
האם נקודות הזיכוי של חיילים משוחררים באות במקום התוספת של עבודה מועדפת? 11/01/2013
בפירוש לא. מדובר בשני מנגנוני תגמול דומים, אך לא חופפים, של מערכת המיסוי למשרתים שירות סדיר בכוחות הביטחון, בצה"ל או בשירות הלאומי. לאחר השיחרור ניתן לעבוד בעבודות מועדפות, המפורסמות מעט לעט..
מה זה מע"מ ועל אילו מוצרים אין מע"מ בישראל? 06/07/2012
מע"מ הוא מס ערך מוסף. למעשה מדובר במס המוטל על הערך המוסף, או ההשבחה, שכל גורם בשרשרת היצור הוסיף, ומשולם בכל פעולה עסקית על ידי הקונה. על רוב המוצרים המע"מ הוא מס בשיעור 16 אחוז משווי העסקה (משתנה..
   12הבא »   
Copyright © 2021 financialplan.co.il כל הזכויות שמורות
אתר ייעוץ מס מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום ייעוץ מס
מחפשים יועץ מס? דברו עם אחד עוד היום
אנחנו עובדים עם יועצי המס האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!